Aylık Arşiv: Haziran 2018

Opel Grandland X 2018 İncelemesi

Opel Grandland X İncelemesi
Opel markasının en son çıkan modellerinden biri olan ve özellikle dış görünümüyle gerçek anlamda otomobil kullanıcılarını büyüleyen Grandland X 2018, hem araç konforu hem de motor özellikleriyle çok kısa sürede dikkat çekmeyi başardı.

Grandland X 2018 İç Tasarımı
Grandland X 2018 modelinde, son derece şık bir tasarım söz konusu. Otomobilin iç tasarımı son derece sade fakat sadeliğinin yanında, kaliteli malzemelerin kullanılması, aracın daha da kaliteli bir seviyeye gelmesini sağlamış. Sürücünün araç içerisine hakim olması adına her şey dört dörtlük bir şekilde tasarlanmış olup, aracın bagaj hacmi ise 514 litre olarak belirlenmiş.

 

granland 2018 x

 

Grandland X Motor Özellikleri
4 silindirli olan Grandland X 2018, dizel motor sistemine sahip. Otomobildeki motor hacmi 1560 cc’dir. Motor gücü ise, 3500d/d – 120 HP’dir. Tork verileri de, maksimum olarak 300 Nm 1750d/d olarak ön plana çıkıyor.

Opel markasının Grandland X 2018 modelinde, 100 kilometreye çıkış süresi ise 12.2 saniyedir. Araç, ortalama olarak 100 kilometre bir mesafede 4.6 litre yakıt tüketimi gerçekleştirmektedir.

Sıfır Grandland X Fiyatları
Opel’in bu yeni otomobiline sahip olmak için gözden çıkarılması gereken fiyat ise, 150 Bin Türk Lirası’dır. Aracın dizel motorlu olan modeli ise, 180 Bin Türk Lirası’dır.

Opel Insignia Grand Sport Design Özellikleri

Opel markası yine farklılığını gösterdi ve İnsignia modelinin Grand Sport Design versiyonu ile otomobil dünyasına damga vurdu. Son dönemlerde, Opel markasının ortaya çıkarmış olduğu en kaliteli ve en güçlü araçlardan biri olan Grand Sport Design, 1.6 motor hacmine sahiptir.

opel-insignia-grand-sport

136 beygir gücü bulunan ve dizel motoruyla dikkat çeken Grand Sport Design modeli hem benzinli hem de dizel olarak otomobil dünyasına giriş yaptı.

Opel Insignia Grand Sport Design Motor Özellikleri
Grand Sport Design modelinde, hem benzinli hem de dizel modelde de motor hacmi 1598 cc olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni modelde şehir dışı yakıt harcaması 100 km’de 4.5, şehir içinde ise 6.1 litredir. Grand Sport Design modelinde 4 silindir bulunmaktadır.

 

 opel-insignia-grand-sport

 

Fark yaratan özellikler
Otomobil dünyasının en ünlü markalarından biri olan Opel’in Grand Sport Design modeli oldukça farklı özellikleri de beraberinde getirdi. Opel markasının bu yeni modelinde, direksiyon bölümünün arka kısmında vites değiştirme pedalları yer almaktadır. Yan aynaların elektrikli ve ısıtmalı olması da, Grand Sport Design modelinin en dikkat çekici özelliklerinin başında gelmektedir.

Grand Sport Design’de ayrıca, elektronik park freni, elektronik klima, arka koltuklarda yer alan emniyet kemerlerine ait uyarı sistemleri, ısıtmalı ön camlar, kör noktayı uyaran sistem ve arka farların LED olması, yeni modelde bulunan özellikler arasında yer almaktadır.

2018 Mercedes S500 İncelemesi

Lüks, konfor ve motor gücü denildiğinde akla gelen ilk otomobil markalarının başında gelen Mercedes, 2018 yılının en dikkat çekici modellerinden biri olan S500’ü piyasaya sürdü.

İlk olarak 2014 yılında otomobil dünyasına ”merhaba” diyen Mercedes S500 modeli, her geçen gün daha üstün özellikleriyle karşımıza çıkıyor. 2018 Mercedes S500 modelinde, en dikkat çeken özelliklerin başında ise motor hacmi, beygir gücü ve 100 kilometre hıza ulaşım zamanı geliyor.

Mercedes’in S500 modeli, 4663 cc’lik motor hacmine sahiptir. Aynı zamanda 455 beygir gücü bulunmakta ve 100 kilometreye ortalama 4.8 saniyede ulaşmaktadır.

 

mercedes s500 fiyatı

 

İleri Seviye Teknoloji
OLED arka farları, şerit takip sistemi, 360 derecelik kamere özelliği, hız sınırlama ayarı, otomatik olarak çalışan klima sistemleri, ön koltukların elektrikli ve ayarlanabilir olması, 64 değişik ambiyans aydınlatması ve 3D surround ses özellikleriyle aynı seviye araba modellerine fark atan 2018 Mercedes S500 modelinde ayrıca, 530 litre bagaj hacmi bulunmaktadır.

Araç şehir içinde 11.5, şehir dışında ise, 7 litre yakıt tüketmektedir. Bu yakıt tüketimleri, ortalamalar baz alınarak hesaplanmıştır.

2018 Mercedes s500 Fiyatı
2018 Mercedes s500 modelinde ise en merak edilen konuların başında, fiyat gelmektedir. 2018 Mercedes s500’ün Türkiye’de ki satış fiyatı ise, 853 Bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Ek paket seçenekleriyle bu fiyat daha da yukarı seviyelere çıkabilir.

 

mercedes s500

Volkswagen Golf 2012 Model ve Üstü Polen Filtresi Nasıl Değiştirilir

Volkswagen marka araçlar diğer araçlarda olduğu gibi normal rutin bakımlarında belirli parçalar değiştirilmesi gerekmektedir. Hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi gibi parçalar düzenli bakımlarda değiştirilen parçalar arasındadır. Polen filtresi klima çalışırken havayı temizleme amacıyla kullanılan bir filtredir ve hava filtresine benzer olmasına rağmen klima havasının temizlemesinde kullanılır.

Peki volkswagen marka araçlarda golf, tiguan, passat, polo, gibi modellerde hava filtresi nerede bulunur. Polen filtresi aracın içinde torpido gözünde, torpidonun arka kısmında bulunmaktadır. Polen filtresi değiştirmek için torpidoyu çıkarmak gerekiyor. Peki torpido nasıl çıkartılır. Torpido gözü vidaları sökülmeden rahat bir şekilde çıkartılabilir.

Aracın torpido gözünü çıkarmak için torpidoyu tutan kenarlarda kulaklar bulunur, yapılması gereken kulakları içe doğru bastırmaktır. Bu şekilde torpido üst kısımdan çıkacaktır. Daha sonra torpido gözü aşağı doğru tam açılır. Tam açılan torpido gözünden polen filtresi rahatlıkla değiştirilebilir.

BMW İ3 94Ah Premium Techno Özellikleri

BMW’nin İ serisinde yer alan 3 94Ah Premium Techno Otomatik modeli, markanın D segmentinde yer aldığından dolayı 3 kapılı olarak piyasaya sürülmüştür. Bayi satış fiyatı yaklaşık 140.000 Euro olan 3 94Ah Premium Techno Otomatik modelinde, otomatik vites sistemi bulunmaktadır.

BMW İ3 94Ah Premium Techno Otomatik genel özellikleri
Beygir kapasitesi 170 olan 3 94Ah Premium Techno Otomatik modelinde tork kapasitesi ise, 250 NM’dir. Otomobilin 100 km ulaşım süresi ise, 7.3 saniyedir. Araç saatte, 150 KM hıza ulaşabilmektedir. BMW modellerinde pek rastlanmayan düşük hız kapasitesinin tek nedeni, aracın elektrikli araba kategorisinde yer almasıdır.

 

BMW İ3 94Ah

 

Elektrikli sistem olarak piyasadaki yerini alan 3 94Ah Premium Techno Otomatik modelinde, normal elektrik kullanarak 7.5 saat içerisinde şarj edilebilmektedir. Hızlı şarj sisteminde ise bu süre, 45 dakikaya kadar inmektedir. 1320 kilogram ağırlığa sahip olan BMW’nin 3 94Ah Premium Techno modelinde taşıma kapasitesi ise maksimum 425 kg’dir.

BMW’nin en sıra dışı araçlarından biri olan bu modelde, iç ve dış tasarımlar da son derece dikkat çekici özelliklerle donatılmıştır.

Javascript Bootstrap toggle kullanımı