Aylık Arşiv: Eylül 2016

Nissan tüm modeller gösterge paneli arıza işaretleri

 1. Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS) uyarı lambası (yuvarlak içinde abs yazan yazı anlamı) Kontak anahtarını ON konumuna getirdikten sonra lamba yanacaktır. ABS fren sistemi uyarı lambası, sistemde herhangi bir sorun yoksa yaklaşık 2 saniye sonra sönecektir. Motor çalışıyorken lamba yanacak olursa, aracını- zın ABS ile ilgili donanımlarında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Sistemi NISSAN yetkili servisinde kontrol ettirin.
 2. Fren uyarı lambası (yuvarlak içinde ünlem işareti) Bu uyarı lambası hem el freni hem de ayak freni sistemleri ile ilgilidir. El freni göstergesi: Bu lamba el freni çekildiğinde yanar. Düşük fren hidroliği seviyesi uyarısı: Hidrolik seviyesi düşecek olursa bu lamba yanarak sürücüyü uyarır. Bu ışık motor çalışırken ve el freni çekili değilken yanarsa aracı hemen durdurun ve güvenli bir yere çekerek aşağıdaki prosedürü uygulayın: 1. Fren hidrolik seviyesini kontrol edin. Gerektiği kadar fren hidroliği ekleyin. UYARI: Fren hidrolik yağı seviyesi, haznedeki MIN (minimum) çizgisinin altında ise fren sistemini NISSAN Yetkili Servisine kontrol ettirmeden aracınızı kullanmaya devam etmeyin. Fren hidrolik seviyesi normal ise: Uyarı sistemini NISSAN Yetkili Servisinizde kontrol ettirin. UYARI: Aracınızı kullanmanız tehlikeli olabilir. Aracınızı en yakın NISSAN Yetkili Servisi’ne çektirin. Motor durduğunda fren pedalına basılması durma mesafesinin artmasına sebep olur ve daha fazla pedal açıklık mesafesi ve daha büyük pedal kuvveti gerektirebilir.
 3. Şarj uyarı lambası (gösterge panelindeki nissan akü artı eksi işareti) Motor çalışıyorken lamba yanacak olursa, aracınızın şarj sisteminde bir arıza var demektir. Motoru durdurun ve alternatör tahrik kayışını kontrol edin. Alternatör kayışı gevşek, kopmuş, aşınmış veya çatlamış ise veya akü şarj uyarı lambası yanmaya devam ediyorsa, derhal NISSAN yetkili servisine başvurun. DİKKAT Alternatör kayışı gevşek, kopmuş veya kayıpsa aracınızı kesinlikle kullanmaya devam etmeyin.

nissan-gosterge-ariza-isaretleri-kaskayi

 1. Dizel Partikül Filtresi (DPF) uyarı lambası (mevcut ise) UYARI: Egzoz gazıyla yanmamak için dikkatli olun. z Aracınızı kuru ot, kağıt ve çöp gibi kolay tutuşabilen maddeler üzerine park etmeyin. DPF uyarı lambası yanarken araç düşük hızla kullanılırsa, arıza güvenlik sistemi motor devrini ve/veya torkunu sınırlayacaktır. Böyle bir durumda motor yağının değiştirilmesi ve biriken partiküllerin NISSAN yetkili servisi tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Servis rejenerasyonu bir bakım öğesidir ve NISSAN Garantisi kapsamında değildir. DPF bulunan modeller için tavsiye edilen yağları kullanın. Ayrıntılı bilgi için “9. Teknik bilgi” bölümündeki “Kapasiteler ve tavsiye edilen yakıt ve yağlar” kısmına bakın. DİKKAT DPF, partikül yakımından sonra aşırı sıcak olacaktır. Sadece M9R motorlu model: Kontak anahtarı ON konumuna çevrildiğinde, Dizel Partikül Filtresi uyarı lambası bir kaç saniye yanar ve sonra söner. Bu durum sistemin doğru şekilde çalıştığını gösterir. Tüm dizel motorlarda: NISSAN YEŞİL PROGRAMI Bazı dizel modellerde, egzoz gazındaki karbonu (kurum) yok eden bir Dizel Partikül Filtresi (DPF) mevcuttur. DPF sisteminin daha iyi daha etkin çalışabilmesi için, sistemin “rejenerasyon” (yeniden üretim) adı verilen ve biriken karbonun yok edilmesini kapsayan bir temizlik işlemi yapması gerekir. 2-4 Gösterge ve kumandalar Bu rejenerasyon işlemi, normalde otomatiktir ve sü- rücü tarafından görülemez. Rejenerasyonun kısıtlamaları: Sık yapılan kısa yolculuklar ya da dur/kalkların yoğun olduğu sürüşler, filtrede aşırı karbon oluşmasına neden olabilir. Bu durumda DPF uyarı lambası yanar (ve araç bilgileri ekranında bir mesaj görüntülenir, bu bölümde daha sonra anlatılan “Araç bilgileri ekranı” konusuna bakın) ve rejenerasyon başlatılabilecek şekilde aracı kullanmanız için sizi uyarır. DPF uyarı lambası yandığında, yasal ve güvenlik durumu el verdiği sürece, araç, DPF uyarı lambası sönene kadar 60 km/sa hızın üstünde sürülmelidir. Bu işlemin tamamlanması 30 dakika sürebilir. Rejenerasyon başarısız olursa: DPF uyarı lambasına rağmen önlem almamanız durumunda, DPF sisteminin dolmasına neden olabilir. Bu gerçekleşirse NISSAN Yetkili Servisi’nizde Servis Rejenerasyonu yaptırmanız gerektiğini gösteren Arıza Göstergesi (MI) de yanar. DPF sistemini korumak için motor devri 3000 dev/dk.ya sınırlanabilir. NOT Zorunlu rejenerasyon için bir NISSAN satıcısı- na ya da yetkili servisine başvurun.
 2. Elektrik Destekli Direksiyon (EPAS) uyarı ışığı (göstergedeki ps işaretinin anlamı): Kontak anahtarı ON konumuna alındığında, EPAS uyarı ışığı yanar. Bu, sistemin devrede olduğunu gösterir. Uyarı lambası, motor çalıştırıldıktan sonra yanmaya devam ederse, hidrolik direksiyon desteği olmaz: normal çalışmayla kıyaslandığında direksiyon simidini döndürmek için sarf edilen çaba ciddi oranda arttığı için tavsiye edilmemesine rağmen, araç, mekanik direksiyon sistemi kullanılarak sürülebilir. UYARI:  Sürüş esnasında EPAS uyarı lambası yanarsa güvenli bir şekilde mümkün olan en kısa zamanda aracı durdurun. Bazı durumlarda EPAS sisteminin dışındaki faktörler uyarı lambasının yanmasına neden olabilir. Uyarı ışığı yanarsa aracı güvenli bir şekilde mümkün olduğunca çabuk durdurun, kontak anahtarını “OFF” konuma getirerek yaklaşık 20 saniye bekleyin, sonra da kontak anahtarını tekrar ON konumuna getirin. Işık yanmaya devam ederse NISSAN Yetkili Servisi’niz ile bağlantı kurun.
 3. Motor yağ basıncı uyarı lambası (göstergedeki yağdanlık çeşme damla işaretine benzeyen yazının anlamı): Bu lamba, düşük motor yağ basıncı uyarısını verir. Normal sürüş esnasında yağ basıncı uyarı ışığı yanıp söner ya da sürüş esnasında yanarsa veya motor ilk çalıştığında yanık kalırsa aracınızı hiç vakit kaybetmeden emin bir yere çekip motoru hemen durdurun ve NISSAN Yetkili Servisi’nizden yardım isteyin. DİKKAT Yağ basıncı uyarı lambası yanık iken aracın kullanılmaya devam edilmesi, motorunuzda garanti dışı sayılabilecek çok ciddi hasarlara neden olabilir. NOT [Oil Level Low] (Yağ seviyesi düşük) mesajı, kontak ON (AÇIK) konumuna getirildikten sonra 5 saniye süreyle görüntülenir. Ayrıca bu bölümde anlatılan “Araç bilgilendirme ekranı” konusuna bakın.
 4. Ön hava yastığı devre dışı (OFF) uyarı lambası Kontak anahtarı ON konumuna getirildiğinde, gösterge tablosundaki ön yolcu hava yastığı devre dışı (OFF) uyarı lambası , 7 saniye yanar sonra, söner. Bu, sistemin devrede olduğunu gösterir. Lamba, ön yolcu hava yastığının durumunu belirtir. Ön yolcu hava yastığı devreden çıkarılmışsa, lamba yanar ve ön yolcu hava yastığı anahtarı OFF (KAPALI) pozisyonunda kaldığı sürece yanmaya devam eder.
 5. Arıza uyarı ışığı (kırmızı) (mevcut ise) Kontak ON konumuna alındığında, Arıza Göstergesi lambası (MI) yanar. Bu, sistemin devrede olduğunu gösterir. Turuncu Arıza Göstergesi (MI) ışığıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu bölümün ilerleyen kısımlarında yer alan “Arıza Göstergesi (MI) ışığı” başlıklı konuya bakın. Kırmızı arıza uyarı ışığı motor çalışıyorken sürekli yanıyorsa, motor kontrol sisteminde bir arıza olabilir. Aracı NISSAN yetkili servisinizde kontrol ettirin. Aracı servise kadar çektirmeniz gerekli değildir. DİKKAT: Motor kontrol sistemindeki arıza giderilmeden aracın kullanımı aracın sürüş özelliklerinin bozulmasına, yakıt tüketiminin artmasına ve motor kontrol sisteminde arızaya neden olabilir. Bu da aracın garanti kapsamını etkileyebilir. Aracın motor kontrol sisteminin düzgün ayarlanmaması, geçerli emisyon kurallarıyla ve yönetmelikleriyle uyumsuzluğa yol açabilir.
 6. Kritik uyarı lambası (üçgen çinde ünlem işaretinin anlamı): Kritik uyarı lambası, herhangi bir uyarı mesajı verildiğinde görüntülenir. Ayrıca bu bölümde anlatılan “Araç bilgilendirme ekranı” konusuna bakın.
 7. NATS güvenlik uyarısı lambası (mevcut ise) (gösterge panelinde araba içinde anahtar işareti): Kontak anahtarı LOCK, OFF veya Acc konumlarında iken bu lamba yanıp söner. Bu işlev aracınızın NISSAN Hırsızlık Önleme Sistemi (NATS) ile donatıldığını gösterir.
 8. Emniyet kemeri (sürücü ve ön yolcu) uyarı ışığı Yolcu emniyet kemeri uyarı ışığı, sürücü veya ön yolcu emniyet kemerleri düzgün takılmadığında sürücüyü uyarır. Bu ışık, kontak anahtarı ON konumuna getirildiği zaman da yanar. Sürücü ve ön yolcu (oturan varsa) emniyet kemerleri düzgün şekilde takıldığında lamba söner.
 9. Yardımcı Emniyet Sistemi (SRS) hava yastığı uyarı lambası Kontak anahtarı ON ya da START konumundayken, Yardımcı Emniyet Sistemi (SRS) hava yastığı uyarı lambası yanar. Sistemde herhangi bir sorun yoksa, SRS hava yastığı uyarı lambası yaklaşık 7 saniye sonra sönecektir. Aşağıdaki durumlardan herhangi biri oluşursa, hava yastığı sistemleri ve ön gergili emniyet kemerlerinde bir arıza söz konusudur ve aracınızın en yakın NISSAN Yetkili Servisi’ne götürülmesi gerekir:  7 saniyeden daha uzun süre yanıyorsa, Yanıp sönüyorsa, Hiç yanmıyorsa Arıza giderilmediği takdirde SRS hava yastığı sistemi ve ön gergili emniyet kemerleri düzgün çalışmayabilir.
 10. Yakıt filtresinde su var uyarı ışığı (mevcut ise) Motor çalışıyorken uyarı lambası yanık kalır veya yanıp sönerse yakıt filtresinde su olması muhtemeldir. Bu durumda, yakıt filtresindeki suyu boşaltmaya çalışın, “8. Bakım ve kendi başınıza yapabilecekleriniz” bölümündeki “Yakıt filtresi (Dizel motorlu modeller)” konusunda bakın. DİKKAT Yakıt filtresinden suyun boşaltılmaması motorda ciddi hasarlara neden olabilir. En kısa zamanda bir NISSAN Yetkili Servisine başvurun.
 11. 4WD (4-tekerlekten çekiş) uyarı lambası (4WD modeller) 4WD uyarı lambası, kontak anahtarı ON konumuna getirildiğinde yanar. Motor çalıştıktan kısa bir süre sonra söner. 4WD (4-tekerlekten çekiş) sistemi arızalandığında veya ön ve arka tekerleklerin dönüş hızlarında fark olduğunda bu uyarı ışığı yanıp söner veya sürekli yanar. “5. İlk çalıştırma ve sürüş” bölümünde “Dört tekerlekten çekiş (4WD) (mevcut ise)” kısmına bakın. DİKKAT: Sürüş esnasında bu uyarı lambası yanıp söner veya sürekli yanarsa 4WD modu yerine 2WD modu devreye girecektir. Araç hızını düşürün ve aracı en kısa zamanda NISSAN yetkili servisine götürün. 2-6 Gösterge ve kumandalar  LOCK konumundayken aracı kuru ve sert zeminlerde kullanmayın. z 4WD uyarı ışığı sürüş esnasında aşağıdaki sıra ile yanıp sönerse, tarif edilen şekilde hareket edin: – Hızlı hızlı yanıp sönerse (saniyede iki defa) Aracı güvenli bir şekilde yol kenarına alın ve motoru rölantide çalıştırın. 4WD sisteminin arızalanmasını engellemek için sürüş modu 2WD moduna değişecektir. Araç uyarı ışığı söner sönmez tekrar kullanılabilir. – Yavaş yanıp sönerse (yaklaşık iki saniyede bir defa) Sürüş modunu 2WD moduna alın ve aracın hızını güvenli bir şekilde azaltın. Yukarıdaki işlemler uygulandıktan sonra uyarı ışığı hala yanıyorsa, sistemi en kısa sürede NISSAN Yetkili Servisi’ne kontrol ettirin.
 12. Otomatik şanzıman kontrol göstergesi lambası (Otomatik şanzımanlı modeller) Bu lamba, hem “Otomatik şanzıman yağı sıcaklık uyarısı” hem de “Arıza güvenlik işlemi” için yanar. Otomatik şanzıman yağı sıcaklık uyarısı: Bu lamba, otomatik şanzıman yağı sıcaklığı çok yüksekse yanar. Sürüş esnasında lamba yanarsa hızınızı güvenli bir şekilde lamba sönene kadar azaltın. Arıza güvenlik işlemi: Kontak anahtarı ON konumuna getirildiğinde, lamba 2 saniye süreyle yanar. Lamba yanıp sönerse, otomatik şanzımanın doğru çalışmadığına işaret ediyor olabilir. Şanzımanı NISSAN Yetkili Servisinde kontrol ve tamir ettirin. DİKKAT Otomatik şanzıman kontrolü uyarı lambası yanarken aracı çalıştırmaya devam etmek şanzımanda hasara yol açabilir.
 13. Sürekli Değişken Şanzıman (CVT) gösterge lambası (CVT modeller) Bu ışık kontak anahtarı ON konumuna getirildiği zaman yanar. CVT ışığı normal kullanım esnasında yanarsa, Sü- rekli Değişken Şanzıman’da (CVT) bir sorun olduğuna işaret ediyor olabilir. Sistemi NISSAN Yetkili Servisi’nizde kontrol ettirin. NOT Şanzıman kontrol sisteminde bir arıza olduğunda ekranda CVT ELECTRONIC CONTROL SYSTEM WARNING (CVT ELEKTRONİK KONTROL SİSTEMİ UYARISI) (orta konsol – mevcut ise) görüntüsü belirecektir. Ayrıntı- lı Bilgi (INFO) tuşuna basıldığında, sistemin kontrol edilmesi için en yakın NISSAN yetkili servisine gidilmesini tavsiye edecektir.
 14. Elektronik Dengeleme Programı (ESP) OFF (DEVRE DIŞI gösterge ışığı (mevcut ise) Bu lamba, Elektronik Dengeleme Programı (ESP) devreden çıkartma düğmesi OFF (KAPALI) konumundayken yanar. Bu, ESP sisteminin devre dışı kaldığını gösterir. Bu lamba ayrıca kontak anahtarının ON konumuna getirilmesiyle de kısa bir süre yanar. ESP sistemi çalışıyorsa lamba yaklaşık 1 saniye sonra sönecektir. Gösterge ve kumandalar 2-7 ESP sistemi açık iken, ESP OFF (ESP Devre Dışı) gösterge lambası ve SLIP (Kayma) gösterge lambası yanıyorsa, sistem arıza önleme modunun çalıştı- ğına dair sürücüyü uyarır. Bu, sistemin düzgün çalışmıyor olabileceği anlamına gelir. Sistemi NISSAN Yetkili Servisi’nizde kontrol ettirin.
 15. 4WD modu gösterge ışığı (AUTO) (OTOMATİK) (4WD modeller) Bu ışık kontak anahtarı ON konumuna getirildiği zaman yanar. Motor çalışıyorken 4WD AUTO (4 tekerlekten çekiş otomatik) moduna geçişte bu gösterge ışığı yanar. “5. İlk çalıştırma ve sürüş” bölümünde “Dört tekerlekten çekiş (4WD) (mevcut ise)” kısmına bakın.
 16. 4WD modu gösterge ışığı (KİLİT) (4WD modeller) Bu ışık kontak anahtarı ON konumuna getirildiği zaman yanar. Motor çalışıyorken 4WD LOCK (4 tekerlekten çekiş kilit) modu seçildiğinde, bu ışık ve 4WD modu gösterge ışığı (AUTO) (OTOMATİK) ışığı yanar.
 17. Kızdırma bujisi gösterge ışığı (Dizel motorlar) Bu lamba kontak anahtarı ON konumundayken yanar ve kızdırma bujileri ısınınca söner. Motor soğuk ise kızdırma bujilerinin ısınma süresi daha uzun olacaktır.
 18. Düşük yakıt seviyesi uyarı lambası Yakıt deposunda çok az yakıt kaldığında, sürücüyü uyarmak için düşük yakıt uyarı ışığı yanar. En kısa sürede yakıt takviyesi yapın. Yakıt göstergesi boş konumuna geldiği zaman yakıt deposunda yedek olarak bir miktar yakıt kalır.
 19. SLIP (Kayma) gösterge lambası (mevcut ise) SLIP (KAYMA) göstergesi, Elektronik Dengeleme Programı (ESP) sistemi çalışıyorken yanıp sönerek sürücüye yol yüzeyinin kaygan olduğunu ve aracın yol tutma limitlerine ulaştığını bildirir. Sistemin çalıştığını hissedebilir veya duyabilirsiniz. Bu normaldir. ESP sistemi, patinaj sınırlamasını durdurduktan sonra ışık bir iki saniye için yanıp sönecektir
 20. Ön sis lamba gösterge lambası (mevcut ise) Ön sis lambaları yakıldığında bu lamba yanacaktır.
 21. Arka sis lambası gösterge lambası Arka sis lambası yakıldığında bu lamba da yanacaktır.
 22. Uzun huzme gösterge lambası Bu lamba, uzun huzme farlar devrede iken yanar, farlar kısa huzmeye alındığında söner.
 23. Kısa huzme gösterge lambası Bu ışık, düğme konumuna getirildiğinde yanar. Farlar yanar ve ön, arka park, plaka ve gösterge tablosu lambaları yanık kalır.
 24. Yan aydınlatma ve far gösterge lambası Bu ışık, yan lamba veya far konumu seçildiğinde yanar. Ayrıntılı bilgi için bu bölümde daha sonra yer alan “Far ve sinyal kolu” konusuna bakın.
 25. SPORT modu gösterge lambası (mevcut ise) SPORT modu devreye sokulduğunda, SPORT modu gösterge lambası yanar. SPORT modunun kullanımı için “5. İlk çalıştırma ve sürüş” bölümünde, “SPORT modu düğmesi” konusuna bakın.
 26. Römork sinyal göstergesi lambası Bu lamba, sinyal sisteminde ilave bir elektrik yükü bulunduğunda yanacaktır.
 27. Sinyal/flaşör gösterge lambaları Dönüş için sinyal verildiğinde veya dörtlü flaşör düğmesine basıldığında bu lamba yanıp sönmeye başlayacaktır.

Yukarda belirtilen gösterge ikaz ışıkları Nissan marka Nissan 200 SX, 300 ZX, 350 Z, Almera, Altima, Bluebird, GT-R, Maxima, Micra, Note, NX Coupe, Primera, Pulsar, Skyline GT-R , Sunny Country, Juke, Murano, Navara, Pathfinder, Patrol, Qashqai, Qashqai+2, Rally Raid, Skystar, Terrano, X-Trail model araçlarla ilgili gösterge panelinde bulunan arıza işaretleri ile ilgili bilgilerdir.

Elektronik dijital para nedir

Financial Times yaptığı haberde, İsviçre’de UBS’in yönettiği  yeni dijital para geliştirilmesi planında Deutsche Bank, Santander ve Bank of New York Mellon yer alıyor. Bu 4 banka, geliştirilecek yeni para birimini 2018 başlarında ticari kullanıma sunmayı hedefliyor. Kısaca ‘blockchain’ adı verilen bu teknolojide dijital para akıllı algoritmalar tarafından üretiliyor. Dijital para birimlerinin potansiyel faydaları FED, BOE ve Kanada MB tarafından da inceleniyor. Ayrıca sektörün önde gelen kuruluşları da benzer teknolojiler üzerinde çalışıyor. ABD’li Citigroup ‘Citicoin’, yatırım bankası Goldman Sachs ise SETLcoin adını taşıyan dijital ürünler geliştiriyor. Uzmanlar zamanla yürürlüğe girmesi beklenen dijital paralarla ödemeler konusunda küresel çapta yeni bir sayfanın açılacağına işaret ediyor.

Kuzeyli ülkelerde nakit kullanma konusunda ısrar edenlere ise ceza faizi veya ek ödeme cezası uygulanıyor. Buna göre elektrik veya su gibi faturalarını dijital olarak değil banka aracılığı ile nakit olarak ödemek isteyenler fatura başına yaklaşık 8 Euro (26 TL) işlem bedeli ödemek zorunda kalıyor. Özellikle yaşlıları kötü etkileyen bu durum karşısında ise İsveç hükümeti geri adım atmayı düşünmüyor. Yetkililer dönüşüm için bu geçiş sürecinin kaçınılmaz olduğunu savunuyor.

adsense web sitesine girince kesinleşmiş kazançlarda ve en son ödeme kısmında -TL yazıyor

Adsense web sitesine girince kesinleşmiş kazançlarda ve en son ödeme kısmında -TL yazıyor. Normalde daha önceden böyle bir şey olmamasına rağmen eksi işareti neden kesinleşmiş kazançlarda çıkıyor diye araştırınca bu durumun bir problem olmadığını aşağıdaki resimdeki google adsense den gelen resmi cevaptan görebilirsiniz.

google adsense negative dashboard

Samsung gear s3 akıllı saat ile gear s2 karşılaştırması

Merakla beklenen Samsung gear s3 akıllı saati tanıtıldı. Peki gear s2 nin Türkiye fiyatı yaklaşık 1000 TL’ye yakınken gear s3 ün fiyatı ne kadar olacak yakında göreceğiz. Samsung acaba s2 nin ekranını biraz büyütelim sürelim piyasaya mı dedi yoksa başka bir şeyi değiştirdi mi acaba.

Samsung Gear s3 akıllı saat genel olarak incelendiğinde ekran büyümüş yandaki düğmeler daha belirgin ve tırtıklı hale getirilmiş tabi ekran büyüyünce saatin gelen boyutu da orantılı olarak büyütülmüş gözükmekte. Samsung gear s3 ilk baktığım zaman bana garmin fenix 3 modelini anımsattı iç dizaynı da fenix tasarımına benzerlik gösterdiğini düşünüyorum. Samsung gear s3 de ekran büyüdü, yan düğmeler daha belirginleşti bunu yanında saat kayışları da aynı şekilde renklendi ve daha çeşitlendi.

Gear s3 belki de herkesin şikayet ettiği en büyük eksiği gidererek saate mikrofon ve hoparlör ekleyerek saatten konuşma özelliğini eklemiş oldu. Önceki modeli olan gear s2 gibi suya ve toza karşı dayanıklı olarak belirtiliyor. Gear s3 klasik modelinde yan düğmeler huawei smart watch düğmelerine benzetilmiş. Spor modelinde ise saatin kenarlarına yayılmış ve tırtıklı bir yapı olarak dizayn edilmiştir. Saat ile ödeme yapma seçeneği bulunan gear s3 modeli nasıl kullanılacak zamanla göreceğiz ama biraz bekleyeceğimiz kesin.

Ford Motor Arıza Kodları

P1000 OBD-II Monitor Testing Incomplete
P1001 KOER Test Cannot Be Completed
P1039 Vehicle Speed Signal Missing or Improper
P1051 Brake Switch Signal Missing or Improper
P1100 MAF Sensor Intermittent/ Check of all OBDII Systems Not Complete
P1101 MAF Sensor Out Of Self Test Range
P1102 MAF Sensor In Range But Lower Than Expected
P1103 MAF Sensor In Range But Higher Than Expected
P1104 MAF Ground Malfunction
P1105 Dual Alternator Upper Fault
P1106 Dual Alternator Lower Fault/ Manifold Absolute Pressure (MAP) Sensor
Circuit Intermittent High Voltage
P1107 Dual Alternator Lower Circuit Malfunction/ Manifold Absolute Pressure
(MAP) Sensor Circuit Intermittent Low Voltage
P1108 Dual Alternator Battery Lamp Circuit Malfunction
P1109 IAT – B Sensor Intermittent
P1110 IAT Sensor (D/C) Open/Short
P1111 Intake Air Temperature (IAT) Sensor Circuit Intermittent High
Voltage P1112 Intake Air Temperature (IAT) Sensor Circuit Intermittent Low
Voltage P1113 IAT Sensor Open/Short
P1114 Engine Coolant Temperature (ECT) Sensor Circuit Intermittent Low
Voltage/IAT – B Circuit Low Input
P1115 Engine Coolant Temperature (ECT) Sensor Circuit Intermittent High
Voltage/IAT – B Circuit High Input
P1116 Engine Coolant sensor out of range/ECT Sensor Out Of Self Test Range
P1117 Engine Coolant Sensor intermittent/ECT Sensor Intermittent
P1118 Manifold Absolute Temperature Circuit Low Input
P1119 Manifold Absolute Temperature Circuit High Input
P1120 Throttle position sensor out of range
P1121 Throttle Position (TP) Sensor Circuit Intermittent High
Voltage P1122 Throttle Position (TP) Sensor Circuit Intermittent Low
Voltage P1123 Throttle Position Sensor In Range But Higher Than Expected
P1124 Throttle Position Sensor Out Of Self Test Range
P1125 Throttle position sensor intermittent
P1126 Throttle Position (Narrow Range) Sensor Circuit Malfunction
P1127 Exhaust Not Warm, Downstream O2 Sensor
P1128 Upstream Heated O2 Sensors Swapped
P1129 Downstream Heated O2 Sensors Swapped
P1130 Lack Of HO2S Switch – Adaptive Fuel At Limit
P1131 Lack Of HO2S Switch – Sensor Indicates Lean
P1132 Lack Of HO2S Switch – Sensor Indicates Rich
P1133 HO2S Insufficient Switching Sensor 1
P1134 HO2S Transition Time Ratio Sensor 1
P1135 Pedal Position Sensor A Circuit Intermittent
P1136 Fan Control Circuit Malfunction
P1137 Lack Of HO2S Switch – Sensor Indicates Lean
P1138 Lack Of HO2S12 Switch – Sensor Indicates Rich
P1139 Water In Fuel Indicator Circuit Malfunction
P1140 Water In Fuel Condition
P1141 Fuel Restriction Indicator Circuit Malfunction
P1142 Fuel Restriction Condition
P1143 Air Assist Control Valve Range/Performance
P1144 Air Assist Control Valve Circuit Malfunction
P1150 Lack Of HO2S21 Switch – Adaptive Fuel At Limit
P1151 Lack Of HO2S21 Switch – Sensor Indicates Lean
P1152 Lack Of HO2S21 Switch – Sensor Indicates Rich
P1153 Bank 2 Fuel Control Shifted Lean
P1154 Bank 2 Fuel Control Shifted Rich
P1155 Alternative Fuel Controller
P1156 Fuel Select Switch Malfunction
P1157 Lack Of HO2S22 Switch – Sensor Indicates Lean
P1158 Lack Of HO2S22 Switch – Sensor Indicates Rich
P1159 Fuel Stepper Motor Malfunction
P1167 Invalid Test,throttle not depressed
P1168 Fuel Rail Sensor In-Range Low Failure
P1169 Fuel Rail Sensor In-Range High Failure
P1170 ESO – Engine Shut Off Solenoid Fault
P1171 Rotor Sensor Fault
P1172 Rotor Control Fault
P1173 Rotor Calibration Fault
P1174 Cam Sensor Fault
P1175 Cam Control Fault
P1176 Cam Calibration Fault
P1177 Synchronization Fault
P1178 ( open )
P1180 Fuel Delivery System Malfunction – Low
P1181 Fuel Delivery System Malfunction – High
P1182 Fuel Shut Off Solenoid Malfunction
P1183 Engine Oil Temperature Circuit Malfunction
P1184 Engine Oil Temperature Out Of Self Test Range
P1185 FTS High – Fuel Pump Temperature Sensor High
P1186 FTS Low – Fuel Pump Temperature Sensor Low
P1187 Variant Selection
P1188 Calibration Memory Fault
P1189 Pump Speed Signal Fault
P1190 Calibration Resistor Out Of Range
P1191 Key Line Voltage
P1192 Voltage External
P1193 EGR Drive Overcurrent
P1194 ECU A/D Converter
P1195 SCP HBCC Failed To Initialize
P1196 Key Off Voltage High
P1197 Key Off Voltage Low
P1198 Pump Rotor Control Underfueling
P1199 Fuel Level Input Circuit Low
P1200 Injector Control Circuit
P1201 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #1
P1202 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #2
P1203 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #3
P1204 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #4
P1205 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #5
P1206 Injector Circuit Open / Shorted – Cylinder #6
P1209 Injector Control Pressure System Fault
P1210 Injector Control Pressure Above Expected Level
P1211 Injector Control Pressure Sensor Above / Below Desired
P1212 Injector Control Pressure Not Detected During Crank
P1213 Start Injector Circuit Malfunction
P1214 Pedal Position Sensor B Circuit Intermittent
P1215 Pedal Position Sensor C Circuit Low Input
P1216 Pedal Position Sensor C Circuit High Input
P1217 Pedal Position Sensor C Circuit Intermittent
P1218 CID High
P1219 CID Low
P1220 Series Throttle Control System Malfunction
P1221 Traction Control System Malfunction
P1222 Traction Control Output Circuit Malfunction
P1223 Pedal Demand Sensor B Circuit High Input
P1224 Throttle Position Sensor B Out Of Self Test Range
P1225 Needle Lift Sensor Malfunction
P1226 Control Sleeve Sensor Malfunction
P1227 Wastegate Failed Closed (Over Pressure)
P1228 Wastegate Failed Open (Under Pressure)
P1229 Intercooler Pump Driver Fault
P1230 Fuel Pump Low Speed Malfunction
P1231 Fuel Pump Secondary Circuit Low, High Speed
P1232 Fuel Pump Speed Primary Circuit Malfunction
P1233 Fuel Pump Driver Module Off Line
P1234 Fuel Pump Driver Module Off Line
P1235 Fuel Pump Control Out Of Range
P1236 Fuel Pump Control Out Of Range
P1237 Fuel Pump Secondary Circuit Malfunction
P1238 Fuel Pump Secondary Circuit Malfunction
P1239 Speed Fuel Pump Positive Feed Fault
P1240 Sensor Power Supply Malfunction
P1241 Sensor Power Supply Low Input
P1242 Sensor Power Supply High Input
P1243 Second Fuel Pump Faulty or Ground Fault
P1244 Alternator Load Input Failed High
P1245 Alternator Load Input Failed Low
P1246 Alternator Load Input Failed
P1247 Turbo Boost Pressure Low
P1248 Turbo Boost Pressure Not Detected
P1249 Wastegate Control Valve Performance
P1250 PRC Solenoid Circuit Malfunction
P1251 Air Mixture Solenoid Circuit Malfunction
P1252 Pedal Correlation PDS1 and LPDS High
P1253 Pedal Correlation PDS1 and LPDS Low
P1254 Pedal Correlation PDS2 and LPDS High
P1255 Pedal Correlation PDS2 and LPDS Low
P1256 Pedal Correlation PDS1 and HPDS
P1257 Pedal Correlation PDS2 and HPDS
P1258 Pedal Correlation PDS1 and PDS2
P1259 Immobilizer to PCM Signal Error
P1260 THEFT Detected, Vehicle Immobilzed
P1261 Cylinder #1 High To Low Side Short
P1262 Cylinder #2 High To Low Side Short
P1263 Cylinder #3 High To Low Side Short
P1264 Cylinder #4 High To Low Side Short
P1265 Cylinder #5 High To Low Side Short
P1266 Cylinder #6 High To Low Side Short
P1267 Cylinder #7 High To Low Side Short
P1268 Cylinder #8 High To Low Side Short
P1269 Immobilizer Code Not Programmed
P1270 Engine RPM Or Speed Limiter Reached
P1271 Cylinder #1 High To Low Side Open
P1272 Cylinder #2 High To Low Side Open
P1273 Cylinder #3 High To Low Side Open
P1274 Cylinder #4 High To Low Side Open
P1275 Cylinder #5 High To Low Side Open
P1276 Cylinder #6 High To Low Side Open
P1277 Cylinder #7 High To Low Side Open
P1278 Cylinder #8 High To Low Side Open
P1280 Injection Control Pressure Out Of Range Low
P1281 Injection Control Pressure Out Of Range High
P1282 Excessive Injection Control Pressure
P1283 IPR Circuit Failure
P1284 Aborted KOER – ICP Failure
P1285 Cylinder head over temp sensed
P1286 Fuel Pulse In Range But Lower Than Expected
P1287 Fuel Pulse In Range But Higher Than Expected
P1288 Cylinder Head Temp Sensor Out Of Self Test Range
P1289 Cylinder Head Temp Sensor High Input
P1290 Cylinder Head Temp Sensor Low Input
P1291 Injector High Side Short To GND Or VBATT – Bank 1
P1292 Injector High Side Short To GND Or VBATT – Bank 2
P1293 Injector High Side Open – Bank 1
P1294 Injector High Side Open – Bank 2/Target idle not reached
P1295 Multi-faults – Bank 1 – With Low Side Shorts
P1296 Multi-faults – Bank 2 – With Low Side Shorts
P1297 Injector High Sides Shorted Together
P1298 IDM Failure
P1299 Cylinder Head Overtemperature Protection Active
P1300 Boost Calibration Fault
P1301 Boost Calibration High
P1302 Boost Calibration Low
P1303 EGR Calibration Fault
P1304 EGR Calibration High
P1305 EGR Calibration Low
P1306 Kickdown Relay Pull – In Circuit Fault
P1307 Kickdown Relay Hold Circuit Fault
P1308 A/C Clutch Circuit Fault
P1309 Misfire Monitor AICE Chip Fault
P1313 Misfire Rate Catalyst Damage Fault – Bank 1
P1314 Misfire Rate Catalyst Damage Fault – Bank 2
P1315 Persistent Misfire
P1316 Injector Circuit / IDM Codes Detected
P1317 Injector Circuit / IDM Codes Not Updated
P1336 Crank / Cam Sensor Range / Performance
P1340 Camshaft Position Sensor B Circuit Malfunction
P1341 Camshaft Position Sensor B Range / Performance
P1345 SGC (Cam Position) Sensor Circuit Malfunction/ Crankshaft Position
– Camshaft Position Correlation
P1346 Fuel Level Sensor B Circuit Malfunction
P1347 Fuel Level Sensor B Range / Performance
P1348 Fuel Level Sensor B Circuit Low
P1349 Fuel Level Sensor B Circuit High
P1350 Fuel Level Sensor B Intermittent/Bypass Line Monitor
P1351 IDM Input Circuit Malfunction/ Ignition Coil Control Circuit High Voltage
P1352 Ignition Coil A Primary Circuit Malfunction
P1353 Ignition Coil B Primary Circuit Malfunction
P1354 Ignition Coil C Primary Circuit Malfunction
P1355 Ignition Coil D Primary Circuit Malfunction
P1360 Ignition Coil A Secondary Circuit Malfunction
P1361 Ignition Control (IC) Circuit Low Voltage
P1362 Ignition Coil C Secondary Circuit Malfunction
P1363 Ignition Coil D Secondary Circuit Malfunction
P1364 Ignition Coil Primary Circuit Failure
P1365 Ignition Coil Secondary Circuit Failure
P1366 Ignition Spare
P1367 Ignition Spare
P1368 Ignition Spare
P1369 Engine Temperature Light Monitor Failure
P1370 Insufficient RMP Increase During Spark Test
P1371 Ignition Coil – Cylinder 1 – Early Activation Fault
P1372 Ignition Coil – Cylinder 2 – Early Activation Fault
P1373 Ignition Coil – Cylinder 3 – Early Activation Fault
P1374 Crankshaft Position (CKP)/Ignition Coil – Cylinder 4 – Early Activation
Fault
P1375 Ignition Coil – Cylinder 5 – Early Activation Fault
P1376 Ignition Coil – Cylinder 6 – Early Activation Fault
P1380 Misfire Detected – Rough Road Data Not Available
P1381 Variable Cam Timing Overadvanced (Bank #1)/ Misfire Detected – No
Communication with BCM
P1382 Variable Cam Timing Solenoid #1 Circuit Malfunction
P1383 Variable Cam Timing Overretarded (Bank #1)
P1384 VVT Solenoid A Malfunction
P1385 Variable Cam Timing Solenoid B Malfunction
P1386 Variable Cam Timing Overadvanced (Bank #2)
P1387 Variable Cam Timing Solenoid #2 Circuit Malfunction
P1388 Variable Cam Timing Overretarded (Bank #2)
P1389 Glow Plug Circuit High Side Low Input
P1390 Octane Adjust Pin Out Of Self Test Range
P1391 Glow Plug Circuit Low Input (Bank #1)
P1392 Glow Plug Circuit High Input (Bank #1)
P1393 Glow Plug Circuit Low Input (Bank #2)
P1394 Glow Plug Circuit High Input (Bank #2)
P1395 Glow Plug Monitor Fault (Bank #1)
P1396 Glow Plug Monitor Fault (Bank #2)
P1397 System Voltage Out Of Self Test Range
P1398 VVT Solenoid B Circuit High Input
P1399 Glow Plug Circuit High Side, High Input
P1400 DPFE Circuit Low Input
P1401 DPFE Circuit High Input
P1402 EGR Metering Orifice Restricted
P1403 DPFE Sensor Hoses Reversed
P1404 IAT – B Circuit Malfunction/ Exhaust Gas Recirculation Closed Position
Performance
P1405 DPFE Sensor Upstream Hose Off Or Plugged
P1406 Exhaust Gas Recirculation (EGR) Position Sensor Performance
P1407 EGR No Flow Detected
P1408 EGR Flow Out Of Self Test Range
P1409 EVR Control Circuit Malfunction
P1411 SAI System Incorrect Downstream Flow Detected
P1413 SAI System Monitor Circuit Low Input
P1414 SAI System Monitor Circuit High Input
P1415 Air Pump Circuit Malfunction/ (AIR) System Bank 1
P1416 Port Air Circuit Malfunction/ (AIR) System Bank 2
P1417 Port Air Relief Circuit Malfunction
P1418 Split Air #1 Circuit Malfunction
P1419 Split Air #2 Circuit Malfunction
P1420 Catalyst Temperature Sensor Failure
P1421 Catalyst Damage
P1422 EGI Temperature Sensor Failure
P1423 EGI Functionality Test Failed
P1424 EGI Glow Plug Primary Failure
P1425 EGI Glow Plug Secondary Failure
P1426 EGI Mini – MAF Failed Out Of Range
P1427 EGI Mini – MAF Failed Short Circuit
P1428 EGI Mini – MAF Failed Open Circuit
P1429 Electric Air Pump Primary Failure
P1430 Electric Air Pump Secondary Failure
P1433 A/C Refrigerant Temperature Circuit Low
P1434 A/C Refrigerant Temperature Circuit High
P1435 A/C Refrigerant Temperature Circuit Range/Performance
P1436 A/C Evaporator Air Temperature Circuit Low
P1437 A/C Evaporator Air Temperature Circuit High
P1438 A/C Evaporator Air Temperature Circuit Range/Performance
P1439 Floor Temperature Switch Circuit Malfunction
P1440 Purge Valve Stuck Open
P1441 Evaporative Emission (EVAP) System Flow During Non-Purge Chevrolet Only
P1441 Evaporative Emission (EVAP) System Flow During Non-Purge Oldsmobile Only
P1442 Evaporative Emission Control System Leak Detected
P1443 Evaporative Emission Control System Control Valve
P1444 Purge Flow Sensor Circuit Low Input
P1445 Purge Flow Sensor Circuit High Input
P1446 Evaporative Vac Solenoid Circuit Malfunction
P1447 ELC System Closure Valve Flow Fault
P1448 ELC System 2 Fault
P1449 Evaporative Check Solenoid Circuit Malfunction
P1450 Unable To Bleed Up Fuel Tank Vacuum
P1451 Evap Emission Control Sys Vent Control Valve Circuit
P1452 Unable To Bleed – Up Vacuum in Tank
P1453 Fuel Tank Pressure Relief Valve Malfunction
P1454 Evaporative System Vacuum Test Malfunction
P1455 Evap Emission Control Sys Leak Detected (Gross Leak/No Flow)
P1456 Fuel Tank Temperature Sensor Circuit Malfunction
P1457 Unable To Pull Vacuum In Tank
P1460 Wide open throttle A/C cutoff relay circuit
P1461 A/C pressure sensor circuit voltage low
P1462 A/C pressure sensor circuit voltage high
P1463 A/C Pressure Sensor Insufficient Pressure Change
P1464 A/C Demand Out of Self Test Range
P1465 A/C Relay Circuit Malfunction
P1466 A/C Refrigerant Temperature Sensor/Circuit Malfunction
P1467 A/C Compressor Temperature Sensor Malfunction
P1468 SSPOD Open Circuit or Closed Circuit Fault
P1469 Low A/C Cycling Period
P1470 A/C Cycling Period Too Short
P1471 Electrodrive Fan 1 Operational Failure (Driver Side)
P1472 Electrodrive Fan 2 Operational Failure (Passenger
Side) P1473 Fan Secondary High With Fan(s) Off
P1474 Low Fan Control Primary Circuit Malfunction
P1475 Fan Relay (Low) Circuit Malfunction
P1476 Fan Relay (High) Circuit Malfunction
P1477 Additional Fan Relay Circuit Malfunction
P1478 Cooling Fan Driver Fault
P1479 High Fan Control Primary Circuit Malfunction
P1480 Fan Secondary Low with Low Fan On
P1481 Fan Secondary Low With High Fan On
P1482 SCP
P1483 Power To Fan Circuit Overcurrent
P1484 Open Power To Ground VCRM
P1485 EGRV Circuit Malfunction
P1486 EGRA Circuit Malfunction
P1487 EGRCHK Solenoid Circuit Malfunction
P1490 Secondary Air Relief Solenoid Circuit Malfunction
P1491 Secondary Switch Solenoid Circuit Malfunction
P1492 APLSOL Solenoid Circuit Malfunction
P1493 RCNT Solenoid Circuit Malfunction
P1494 SPCUT Solenoid Circuit Malfunction
P1495 TCSPL Solenoid Circuit Malfunction
P1500 Vehicle Speed Sensor Intermittent
P1501 Vehicle Speed Sensor Out Of Self Test Range
P1502 Vehicle Speed Sensor Intermittent Malfunction
P1503 Auxillary Speed Sensor Fault
P1504 Idle Air Control Circuit Malfunction
P1505 Idle Air Control System At Adaptive Clip
P1506 Idle Air Control Overspeed Error
P1507 Idle Air Control Underspeed Error
P1508 Idle Control System Circuit Open
P1509 Idle Control System Circuit Shorted
P1510 Idle Signal Circuit Malfunction
P1511 Idle Switch (Electric Control Throttle) Circuit Malfunction
P1512 Intake Manifold Runner Control (Bank 1) Stuck Closed
P1513 Intake Manifold Runner Control (Bank 2) Stuck Closed
P1514 High Load Neutral/Drive Fault
P1515 Electric Current Circuit Malfunction
P1516 IMRC Input Error (Bank 1)
P1517 IMRC Input Error (Bank 2)
P1518 Intake Manifold Runner Control (Stuck Open)
P1519 Intake Manifold Runner Control (Stuck Closed)
P1520 Intake Manifold Runner Control Circuit Malfunction
P1521 Variable Intake Solenoid #1 Circuit Malfunction
P1522 Variable Intake Solenoid #2 Circuit Malfunction
P1523 IVC Solenoid Circuit Malfunction
P1524 Variable Intake Solenoid System
P1525 Air Bypass Valve System
P1526 Air Bypass System
P1527 Accelerate Warmup Solenoid Circuit Malfunction
P1528 Subsidiary Throttle Valve Solenoid Circuit Malfunction
P1529 SCAIR Solenoid Circuit Malfunction
P1530 A/C Clutch Circuit Malfunction
P1531 Invalid Test – Accelerator Pedal Movement
P1532 IMCC Circuit Malfunction, Bank B
P1533 AAI Circuit Malfunction
P1534 Inertia Switch Activated
P1535 Blower Fan Speed Circuit Range/Performance
P1536 Parking Brake Switch Circuit Failure
P1537 Intake Manifold Runner Control (Bank 1) Stuck Open
P1538 Intake Manifold Runner Control (Bank 2) Stuck Open
P1539 Power To A/C Clutch Circuit Overcurrent
P1540 Air Bypass Valve Circuit Malfunction
P1549 IMCC Circuit Malfunction, Bank B
P1550 PSPS Out Of Self Test Range
P1565 Speed Control Command Switch Out of Range High
P1566 Speed Control Command Switch Out of Range Low
P1567 Speed Control Output Circuit Continuity
P1568 Speed Control Unable to Hold Speed
P1571 Brake Switch Malfunction
P1572 Brake Pedal Switch Circuit Malfunction
P1573 Throttle Position Not Available
P1574 Throttle Position Sensor Disagreement btwn Sensors
P1575 Pedal Position Out of Self Test Range
P1576 Pedal Position Not Available
P1577 Pedal Position Sensor Disagreement btwn Sensors
P1578 ETC Power Less Than Demand
P1579 ETC In Power Limiting Mode
P1580 Electronic Throttle Monitor PCM Override
P1581 Electronic Throttle Monitor Malfunction
P1582 Electronic Throttle Monitor Data Available
P1583 Electronic Throttle Monitor Cruise Disable
P1584 TCU Detected IPE Circuit Malfunction
P1585 Throttle Control Unit Malfunction
P1586 Throttle Control Unit Throttle Position Malfunction
P1587 Throttle Control Unit Modulated Command Malfunction
P1588 Throttle Control Unit Detected Loss of Return Spring
P1589 TCU Unable To Control Desired Throttle Angle
P1600 Loss of KAM Power; Open Circuit
P1601 ECM/TCM Serial Communication Error
P1602 Immobilizer/ECM Communication Error
P1603 EEPROM Malfunction
P1604 Code Word Unregestered
P1605 Keep Alive Memory Test Failure
P1606 ECM Control Relay O/P Circuit Malfunction
P1607 MIL O/P Circuit Malfunction
P1608 Internal ECM Malfunction
P1609 Diagnostic Lamp Driver Fault
P1610 SBDS Interactive Codes
P1611 SBDS Interactive Codes
P1612 SBDS Interactive Codes
P1613 SBDS Interactive Codes
P1614 SBDS Interactive Codes
P1615 SBDS Interactive Codes
P1616 SBDS Interactive Codes
P1617 SBDS Interactive Codes
P1618 SBDS Interactive Codes
P1619 SBDS Interactive Codes
P1620 SBDS Interactive Codes
P1621 Control Module Long Term Memory Performance/ Immobilizer Code Words Do Not
Match
P1622 Immobilizer ID Does Not Match
P1623 Immobilizer Code Word/ID Number Write Failure
P1624 Anti Theft System
P1625 B+ Supply To VCRM Fan Circuit Malfunction
P1626 Theft Deterrent Fuel Enable Signal Not Received/ B+ Supply To VCRM A/C
Circuit Malfunction
P1627 Module Supply Voltage Out Of Range
P1628 Module Ignition Supply Input Malfunction
P1629 Internal Voltage Regulator Malfunction
P1630 Internal Vref Malfunction
P1631 Theft Deterrent Start Enable Signal Not Correct/ Main Relay Malfunction
(Power Hold)
P1632 Smart Alternator Faults Sensor/Circuit Malfunction
P1633 KAM Voltage Too Low
P1634 Data Output Link Circuit Failure
P1635 Tire / Axle Ratio Out of Acceptable Range
P1636 Inductive Signature Chip Communication Error
P1637 Can Link ECM/ABSCM Circuit / Network Malfunction
P1638 Can Link ECM/INSTM Circuit / Network Malfunction
P1639 Vehicle ID Block Corrupted or Not Programmed
P1640 Powertrain DTCs Available in Another Module
P1641 Fuel Pump Primary Circuit Failure
P1642 Fuel Pump Monitor Circuit High Input
P1643 Fuel Pump Monitor Circuit Low Input
P1644 Fuel Pump Speed Control Circuit Malfunction
P1645 Fuel Pump Resistor Switch Circuit Malfunction
P1650 PSP Switch Out of Self Test Range
P1651 PSP Switch Input Malfunction
P1652 IAC Monitor Disabled by PSP Switch Failed On
P1653 Power Steering Output Circuit Malfunction
P1654 Recirculation Override Circuit Malfunction
P1655 Starter Disable Circuit Malfunction
P1660 Output Circuit Check Signal High
P1661 Output Circuit Check Signal Low
P1662 IDM_EN Circuit Failure
P1663 Fuel Demand Command Signal Circuit Malfunction
P1667 CI Circuit Malfunction
P1668 PCM – IDM Communications Error
P1670 Electronic Feedback Signal Not Detected
P1680 Metering Oil Pump Malfunction
P1681 Metering Oil Pump Malfunction
P1682 Metering Oil Pump Malfunction
P1683 Metering Oil Pump Temperature Sensor Circuit
Malfunction P1684 Metering Oil Pump Position Sensor Circuit
Malfunction P1685 Metering Oil Pump Stepping Motor Circuit
Malfunction P1686 Metering Oil Pump Stepping Motor Circuit
Malfunction P1687 Metering Oil Pump Stepping Motor Circuit
Malfunction P1688 Metering Oil Pump Stepping Motor Circuit
Malfunction P1689 Oil Pressure Control Solenoid Circuit
Malfunction
P1690 Wastegate Solenoid Circuit Malfunction
P1691 Turbo Pressure Control Solenoid Circuit Malfunction
P1692 Turbo Control Solenoid Circuit Malfunction
P1693 Turbo Charge Control Circuit Malfunction
P1694 Turbo Charge Relief Circuit Malfunction
P1700 Transmission Indeterminate Failure (Failed to
Neutral) P1701 Reverse Engagement Error
P1702 TRS Circuit Intermittent Malfunction
P1703 Brake Switch Out Of Self Test Range
P1704 Digital TRS Failed to Transition States in KOEO / KOER
P1705 Not in P or N During KOEO / KOER
P1706 High Vehicle Speed Observed in Park
P1707 Transfer Case Neutral Indicator Hard Fault Present
P1708 Clutch Switch Circuit Malfunction
P1709 PNP Switch Out Of Self Test Range
P1711 TFT Sensor Out Of Self Test Range
P1712 Trans Torque Reduction Request Signal Malfunction
P1713 TFT Sensor In Range Failure Low Value
P1714 SSA Inductive Signature Malfunction
P1715 SSB Inductive Signature Malfunction
P1716 SSC Inductive Signature Malfunction
P1717 SSD Inductive Signature Malfunction
P1718 TFT Sensor In Range Failure High
P1720 Vehicle Speed (Meter) Circuit Malfunction
P1721 Gear 1 Incorrect Ratio
P1722 Gear 2 Incorrect Ratio
P1723 Gear 3 incorrect Ratio
P1724 Gear 4 Incorrect Ratio
P1725 Insufficient Engine Speed Increase During Self Test
P1726 Insufficient Engine Speed Decrease During Self Test
P1727 Coast Clutch Solenoid Inductive Signature
Malfunction P1728 Transmission Slip Error
P1729 4×4 Low Switch Error
P1730 Gear Control Malfunction 2,3,5
P1731 1-2 Shift Malfunction
P1732 2-3 Shift Malfunction
P1733 3-4 Shift Malfunction
P1734 Gear Control Malfunction
P1735 First Gear Switch Circuit Malfunction
P1736 Second Gear Switch Circuit Malfunction
P1737 Lockup Solenoid System
P1738 Shift Time Error
P1739 Slip Solenoid System
P1740 Torque Converter Clutch Inductive Signature Malfunction
P1741 Torque Converter Clutch Control Error
P1742 Torque Converter Clutch Solenoid Failed On
P1743 Torque Converter Clutch Solenoid Failied On
P1744 Torque Converter Clutch System Performance
P1745 Line Pressure Solenoid System
P1746 Pressure Control Solenoid “A” Open Circuit
P1747 Pressure Control Solenoid “A” Short Circuit
P1748 EPC Malfunction
P1749 Pressure Control Solenoid Failed Low
P1751 Shift Solenoid A Performance
P1754 Coast Clutch Solenoid Circuit Malfunction
P1755 Intermediate Speed Sensor (ISS) Malfunction
P1756 Shift Solenoid B Performance
P1760 Pressure Control Solenoid “A” Short Circuit
P1761 Shift Solenoid C Performance
P1762 Overdrive Band Failed Off
P1765 Timing Solenoid Circuit Malfunction
P1767 Torque Converter Clutch Circuit Malfunction
P1768 Performance / Normal / Winter Mode Input Malfunction
P1769 AG4 Transmission Torque Modulation Fault
P1770 Clutch Solenoid Circuit Malfunction
P1775 Transmission System MIL Fault
P1776 Ignition Retard Request Duration Fault
P1777 Ignition Retard Request Circuit Fault
P1778 Transmission Reverse I/P Circuit Malfunction
P1779 TCIL Circuit Malfunction
P1780 Trans Control Switch (O/D Cancel) Out of Self Test Range
P1781 4X4 Switch Out of Self Test Range
P1782 P/ES Circuit Out Of Self Test Range
P1783 Transmission Overtemperature Condition
P1784 Transmission Mechanical Failure – First And Reverse
P1785 Transmission Mechanical Failure – First And Second
P1786 3-2 Downshift Error
P1787 2-1 Downshift Error
P1788 Pressure Control Solenoid “B” Open Circuit
P1789 Pressure Control Solenoid “B” Short Circuit
P1790 TP (Mechanical) Circuit Malfunction
P1791 TP (Electric) Circuit Malfunction
P1792 Barometer Pressure Circuit Malfunction
P1793 Intake Air Volume Circuit Malfunction
P1794 Battery Voltage Circuit Malfunction
P1795 Idle Switch Circuit Malfunction
P1796 Kick Down Switch Circuit Malfunction
P1797 Neutral Switch Circuit Malfunction
P1798 Coolant Temperature Circuit Malfunction
P1799 Hold Switch Circuit Malfunction
P1800 Transmission Clutch Interlock Safety Switch Circuit Failure
P1801 Transmission Clutch Interlock Safety Switch Open Circuit
P1802 Transmission Clutch Interlock Safety Switch Short Circuit To Battery
P1803 Transmission Clutch Interlock Safety Switch Short Circuit To Ground
P1804 Transmission 4-Wheel Drive High Indicator Circuit Failure
P1805 Transmission 4-Wheel Drive High Indicator Open Circuit
P1806 Transmission 4-Wheel Drive High Indicator Short Circuit To
Battery P1807 Transmission 4-Wheel Drive High Indicator Short Circuit
To Ground P1808 Transmission 4-Wheel Drive Low Indicator Circuit
Failure
P1809 Transmission 4-Wheel Drive Low Indicator Open Circuit
P1810 TFP Valve Position Switch Circuit/ Transmission 4-Wheel Drive Low
Indicator Short Circuit To Battery
P1811 Transmission 4-Wheel Drive Low Indicator Short Circuit To Ground
P1812 Transmission 4-Wheel Drive Mode Select Circuit Failure
P1813 Transmission 4-Wheel Drive Mode Select Open Circuit
P1814 Transmission 4-Wheel Drive Mode Select Short Circuit To Battery
P1815 Transmission 4-Wheel Drive Mode Select Short Circuit To Ground
P1816 Transmission Neutral Safety Switch Circuit Failure
P1817 Transmission Neutral Safety Switch Open Circuit
P1818 Transmission Neutral Safety Switch Short Circuit To Battery
P1819 Transmission Neutral Safety Switch Short Circuit To Ground
P1820 Transmission Transfer Case Clockwise Shift Relay Coil Circuit Failure
P1821 Transmission Transfer Case Clockwise Shift Relay Coil Open Circuit
P1822 Transmission Transfer Case Clockwise Shift Relay Coil Short Circuit
To Battery
P1823 Transmission Transfer Case Clockwise Shift Relay Coil Short Circuit To
Ground
P1824 Transmission 4-Wheel Drive Clutch Relay Circuit Failure
P1825 Transmission 4-Wheel Drive Clutch Relay Open Circuit
P1826 Transmission 4-Wheel Drive Low Clutch Relay Circuit To Battery
P1827 Transmission 4-Wheel Drive Low Clutch Relay Circuit To Ground
P1828 Transmission Transfer Case Counter Clockwise Shift Relay Coil Circuit
Failure
P1829 Transmission Transfer Case Counter Clockwise Shift Relay Coil Open Circuit
P1830 Transmission Transfer Case Counter Clockwise Shift Relay Coil Short
Circuit To Battery
P1831 Transmission Transfer Case Counter Clockwise Shift Relay Coil Short
Circuit To Ground
P1832 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Solenoid Circuit Failure
P1833 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Solenoid Open Circuit
P1834 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Solenoid Short Circuit
To Battery
P1835 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Solenoid Short Circuit To
Ground
P1836 Transmission Transfer Case Front Shaft Speed Sensor Circuit Failure
P1837 Transmission Transfer Case Rear Shaft Speed Sensor Circuit Failure
P1838 Transmission Transfer Case Shift Motor Circuit Failure
P1839 Transmission Transfer Case Shift Motor Open Circuit
P1840 Transmission Transfer Case Shift Motor Short Circuit To Battery
P1841 Transmission Transfer Case Shift Motor Short Circuit To Ground
P1842 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Feedback Switch Circuit
Failure
P1843 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Feedback Switch Open
Circuit
P1844 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Feedback Switch Short
Circuit To Battery
P1845 Transmission Transfer Case Differential Lock-Up Feedback Switch Short
Circuit To Ground
P1846 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘A’ Circuit Failure
P1847 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘A’ Open Circuit
P1848 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘A’ Short Circuit To Battery
P1849 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘A’ Short Circuit To Ground
P1850 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘B’ Circuit Failure
P1851 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘B’ Open Circuit
P1852 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘B’ Short Circuit To
Battery P1853 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘B’ Short Circuit
To Ground P1854 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘C’ Circuit
Failure
P1855 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘C’ Open Circuit
P1856 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘C’ Short Circuit To Battery
P1857 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘C’ Short Circuit To Ground
P1858 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘D’ Circuit Failure
P1859 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘D’ Open Circuit
P1860 TCC PWM Solenoid Circuit Electrical/ Transmission Transfer Case Contact
Plate ‘D’ Short Circuit To Battery
P1861 Transmission Transfer Case Contact Plate ‘D’ Short Circuit To Ground
P1862 Transmission Transfer Case Contact Plate Power Circuit Failure
P1863 Transmission Transfer Case Contact Plate Power Open Circuit
P1864 Transmission Transfer Case Contact Plate Power Short To Battery
P1865 Transmission Transfer Case Contact Plate Power Short To Ground
P1866 Transmission Transfer Case System Concern – Servicing Required
P1867 Transmission Transfer Case Contact Plate General Circuit
Failure
P1868 Transmission Automatic 4-Wheel Drive Indicator (Lamp) Circuit Failure
P1869 Transmission Automatic 4-Wheel Drive Indicator (Lamp) Circuit Short To
Battery
P1870 Transmission Component Slipping/ Transmission Mechanical Transfer Case 4×4
Switch Circuit Failure
P1871 Transmission Mechanical Transfer Case 4×4 Switch Circuit Short To Battery
P1872 Transmission Mechanical 4-Wheel Drive Axle Lock Lamp Circuit Failure
P1873 Transmission Mechanical 4-Wheel Drive Axle Lock Lamp Circuit Short
To Battery
P1874 Transmission Automatic Hall Effect Sensor Power Circuit Failure
P1875 Transmission Automatic Hall Effect Sensor Power Circuit Short To Battery /
4WD Low Switch Circuit Electrical
P1876 Transmission Transfer Case 2-Wheel Drive Solenoid Circuit Failure
P1877 Transmission Transfer Case 2-Wheel Drive Solenoid Circuit Short To Battery
P1878 Transmission Transfer Case Disengaged Solenoid Circuit Failure
P1879 Transmission Transfer Case Disengaged Solenoid Open Circuit
P1880 Transmission Transfer Case Disengaged Solenoid Short to Battery
P1881 Engine Coolant Level Switch Circuit Failure, GEM
P1882 Engine Coolant Level Switch Circuit Short to Ground
P1883 Engine Coolant Level Switch Circuit Failure, GEM
P1884 Engine Coolant Level Lamp Circuit Short to Ground
P1885 Transmission Transfer Case Disengaged Solenoid Short to Ground
P1886 4X4 Initialization Failure
P1890 Transmission 4WD Mode Select Return Input Circuit Failure
P1891 Transmission Transfer Case Contact Plate Ground Return Open Circuit
P1900 OSS Circuit Intermittent Malfunction
P1901 TSS Circuit Intermittent Malfunction
P1902 Pressure Control Solenoid “B” Intermittent Short
P1903 Pressure Control Solenoid “C” Short Circuit
P1904 Pressure Control Solenoid “C” Open Circuit
P1905 Pressure Control Solenoid “C” Intermittent Short
P1906 Kickdown Pull Relay Open or Short Circuit to Ground
P1907 Kickdown Hold Relay Open or Short Circuit to Ground
P1908 Transmission Pressure Circuit Solenoid Open or Short to Ground
P1909 Trans Temp Sensor Circuit Open or Shorted to Pwr or Gnd
P1910 VFS A Pressure Output Failed Low
P1911 VFS B Pressure Output Failed Low
P1912 VFS C Pressure Output Failed Low
P1913 Pressure Switch A Circuit Malfunction
P1914 Manually Shifted Automatic (MSA) Sw Circuit Malf
P1915 Reverse Switch Circuit Malfunction
P1916 High Clutch Drum Speed Sensor Malfunction
P1917 High Clutch Drum Speed Sensor Intermittent
P1918 Transmission Range Display Circuit Malfunction
***************************************************************************
FORD DĐZEL MOTORLAR
P1000 Ford Diesel OBD Systems Readiness Test Not Complete
P1105 Ford Diesel Dual Alternator Upper Fault
P1106 Ford Diesel Dual Alternator Lower Fault
P1107 Ford Diesel Dual Alternator Lower
Circuit
P1108 Ford Diesel Dual Alternator Battery Lamp Circuit
P1111 Ford Diesel System Pass
P1118 Ford Diesel Manifold Air Temperature Circuit Low Input
P1119 Ford Diesel Manifold Air Temperature Circuit High
Input P1139 Ford Diesel Water in Fuel Indicator Circuit
P1140 Ford Diesel Water in Fuel Condition
P1141 Ford Diesel Fuel Restriction Indicator Circuit
P1142 Ford Diesel Fuel Restriction
Condition P1170 Ford Diesel Engine Shut Off
Solenoid P1171 Ford Diesel Rotor Sensor
P1172 Ford Diesel Rotor Control
P1173 Ford Diesel Rotor Calibration
P1174 Ford Diesel Cam Sensor
P1175 Ford Diesel Cam Control
P1176 Ford Diesel Cam
Calibration P1177 Ford Diesel
Synchronization P1178 Ford
Diesel Boltup Limits
P1184 Ford Diesel Engine Oil Temperature Sensor Out Of Self Test Range
P1185 Ford Diesel Fuel Pump Temperature Sensor High
P1186 Ford Diesel Fuel Pump Temperature Sensor Low
P1187 Ford Diesel Variant Selection
P1188 Ford Diesel Calibration Memory
P1189 Ford Diesel Pump Speed Signal
P1190 Ford Diesel Calibration Resistor Out Of Range
P1191 Ford Diesel Key Line Voltage
P1192 Ford Diesel V External
P1193 Ford Diesel EGR Driver Over Current
P1194 Ford Diesel ECM/PCM A/D Converter
P1195 Ford Diesel SCP HBCC Chip Failed to Initialize
P1196 Ford Diesel Key Off Voltage High
P1197 Ford Diesel Key Off Voltage Low
P1198 Ford Diesel Pump Rotor Control Underfueling
P1209 Ford Diesel Injector Control Pressure Peak Delta Test Fault
P1210 Ford Diesel Injector Control Pressure Higher Than Desired (engine off)
P1211 Ford Diesel Injector Control Pressure Higher/Lower Than Desired
(engine running)
P1212 Ford Diesel Injector Control Pressure Lower Than Desired (engine crank
or run)
P1218 Ford Diesel CID High
P1219 Ford Diesel CID Low
P1246 Ford Diesel Alternator Load Input (see P0622)
P1247 Ford Diesel Turbo Boost Pressure Low
P1248 Ford Diesel Turbo Boost Pressure Not Detected
P1249 Ford Diesel Wastegate Control Valve Performance
P1250 Ford Diesel Fuel Pressure Regulator Control
Solenoid P1252 Ford Diesel Pedal Correlation PDS1 and
LPDS High P1253 Ford Diesel Pedal Correlation PDS1 and
LPDS Low
P1254 Ford Diesel Pedal Correlation PDS2 and LPDS
High P1255 Ford Diesel Pedal Correlation PDS2 and
LPDS Low P1256 Ford Diesel Pedal Correlation PDS1 and
HPDS
P1257 Ford Diesel Pedal Correlation PDS2 and HPDS
P1258 Ford Diesel Pedal Correlation PDS1 and PDS2
P1259 Ford Diesel Immobilizer to PCM Signal Error
P1260 Ford Diesel Theft Detected, Vehicle
Immobilized P1260 Ford Diesel Theft Detected,
Vehicle Immobilized P1261 Ford Diesel Cylinder #1
High To Low Side Short P1262 Ford Diesel Cylinder #2
High To Low Side Short P1263 Ford Diesel Cylinder #3
High To Low Side Short P1264 Ford Diesel Cylinder #4
High To Low Side Short P1265 Ford Diesel Cylinder #5
High To Low Side Short P1266 Ford Diesel Cylinder #6
High To Low Side Short P1267 Ford Diesel Cylinder #7
High To Low Side Short P1268 Ford Diesel Cylinder #8
High To Low Side Short
P1270 Ford Diesel Engine RPM or Vehicle Speed Limiter Reached
P1271 Ford Diesel Cylinder #1 High To Low Side
Open P1272 Ford Diesel Cylinder #2 High To Low
Side Open P1273 Ford Diesel Cylinder #3 High To
Low Side Open P1274 Ford Diesel Cylinder #4 High
To Low Side Open P1275 Ford Diesel Cylinder #5
High To Low Side Open P1276 Ford Diesel Cylinder
#6 High To Low Side Open P1277 Ford Diesel
Cylinder #7 High To Low Side Open P1278 Ford
Diesel Cylinder #8 High To Low Side Open
P1280 Ford Diesel Injector Control Pressure Sensor Circuit Low
P1281 Ford Diesel Injector Control Pressure Sensor Circuit High
P1282 Ford Diesel Injector Control Pressure Higher Than Desired (engine
running) P1283 Ford Diesel Injector Pressure Regulator Control Circuit
P1284 Ford Diesel Aborted KOER – Injector Control Pressure Failure
P1288 Ford Diesel Cylinder Head Temperature Sensor Out Of Self Test Range
P1291 Ford Diesel Injector High Side Short To GND Or VBATT – Bank 1
P1292 Ford Diesel Injector High Side Short To GND Or VBATT – Bank 2
P1293 Ford Diesel Injector High Side Open – Bank 1
P1294 Ford Diesel Injector High Side Open – Bank 2
P1295 Ford Diesel Injector Multiple Faults – Bank 1
P1296 Ford Diesel Injector Multiple Faults – Bank 2
P1297 Ford Diesel Injector High Side Switches Shorted Together
P1298 Ford Diesel Injector Driver Module Failure
P1300 Ford Diesel Boost Calibration Fault
P1301 Ford Diesel Boost Calibration High
P1302 Ford Diesel Boost Calibration Low
P1303 Ford Diesel Exhaust Gas Recirculation Calibration
Fault P1304 Ford Diesel Exhaust Gas Recirculation
Calibration High P1305 Ford Diesel Exhaust Gas Recirculation
Calibration Low P1306 Ford Diesel Kickdown Relay Pull-in
Circuit
P1307 Ford Diesel Kickdown Relay Hold Circuit
P1316 Ford Diesel Injector Driver Module Codes Detected
P1317 Ford Diesel Injector Circuit/Injector Driver Module Codes Not Retrieved
P1337 Ford Diesel Throttle Position Output Circuit
P1342 Ford Diesel Pedal Demand Sensor A Circuit
Range/Performance P1343 Ford Diesel Pedal Demand Sensor B
Circuit Range/Performance P1344 Ford Diesel Pedal Demand Sensor
C Circuit Range/Performance
P1345 Ford Diesel Cylinder Discrimination Signal (Signal From Camshaft Position
Sensor)
P1389 Ford Diesel Glow Plug Circuit High Side, Low Input
P1391 Ford Diesel Glow Plug Circuit Low Input (Bank 1)
P1392 Ford Diesel Glow Plug Circuit High Input (Bank
1) P1393 Ford Diesel Glow Plug Circuit Low Input (Bank
2) P1394 Ford Diesel Glow Plug Circuit High Input
(Bank 2) P1395 Ford Diesel Glow Plug Monitor Fault
(Bank 1)
P1396 Ford Diesel Glow Plug Monitor Fault (Bank 2)
P1397 Ford Diesel System Voltage Out Of Self Test Range
P1399 Ford Diesel Glow Plug Circuit High Side, High Input
P1420 Ford Diesel Catalyst Temperature Sensor
P1464 Ford Diesel A/C Demand Out Of Self Test Range
P1474 Ford Diesel Fan Control Primary Circuit
P1479 Ford Diesel High Fan Control Primary Circuit
P1486 Ford Diesel EGR Control (EGRV) Solenoid
P1487 Ford Diesel EGR Check Solenoid
P1501 Ford Diesel Vehicle Speed Sensor Out Of Self Test Range
P1502 Ford Diesel Invalid Test – Auxiliary Power Control Module Functioning
P1502 Ford Diesel Vehicle Speed Sensor Intermittent
P1516 Ford Diesel Intake Manifold Runner Control Input Error (Bank 1) (see
P2014)
P1520 Ford Diesel Intake Manifold Runner Control Circuit (see P2008)
P1521 Ford Diesel Variable Resonance Induction System Solenoid No. 1 Malfunction
P1531 Ford Diesel Invalid Test – Accelerator Pedal Movement
P1536 Ford Diesel Parking Brake Switch Circuit
P1541 Ford Diesel Intake Manifold Runner Control Circuit Range/Performance
P1543 Ford Diesel Engine Coolant Heater A Control Circuit
P1544 Ford Diesel Engine Coolant Heater B Control Circuit
P1563 Ford Diesel Injection Pump Control Module Requesting Engine Stop
P1564 Ford Diesel Injection Pump Control Module Requesting Reduced Fueling
P1576 Ford Diesel Pedal Position Not Available
P1600 Ford Diesel Loss Of KAM Power, Circuit Open
P1602 Ford Diesel Immobilizer/ECM Communication Error
P1608 Ford Diesel Watchdog Malfunction
P1628 Ford Diesel Module Ignition Supply Input
P1630 Ford Diesel Internal Vref
P1631 Ford Diesel Main Relay (power hold)
P1632 Ford Diesel Smart Alternator Faults Sensor / Circuit
P1634 Ford Diesel Data Output Link Circuit
P1636 Ford Diesel Inductive Signature Chip Communication Error
P1639 Ford Diesel Vehicle ID Block Corrupted, Not Programmed
P1643 Ford Diesel CAN Link Engine Control Module/Transmission Control Module
Circuit/Network
P1658 Ford Diesel Injection Pump Control Module System Voltage
P1659 Ford Diesel Injection Pump Control Module Power
Circuit P1660 Ford Diesel Output Circuit Check Circuit High
Input P1661 Ford Diesel Output Circuit Check Circuit Low
Input
P1662 Ford Diesel EDU_EN Output Circuit
P1663 Ford Diesel Fuel Demand Command Signal Output Circuit
P1664 Ford Diesel Injection Pump Control Module Malfunction
P1665 Ford Diesel Injection Pump Control Module Communications
P1666 Ford Diesel Injection Pump Control Module/ECM Crank Reference
Synchronization
P1667 Ford Diesel Cylinder ID Circuit
P1668 Ford Diesel PCM/IDM Communications Error
P1669 Ford Diesel Injection Pump Control Module Monitoring ECM Fault
P1670 Ford Diesel Electronic Feedback Signal Not Detected
P1690 Ford Diesel Wastegate Solenoid Circuit
P1695 Ford Diesel CAN Link Injection Pump Control Module/Engine Control Module
P1700 Ford Diesel Transmission Indeterminate Failure (Failed to Neutral)
P1701 Ford Diesel Reverse Engagement Error
P1702 Ford Diesel Transmission Range Sensor Circuit Intermittent
P1704 Ford Diesel Transmission Range Circuit Not Indicating Park/Neutral During
Self Test
P1705 Ford Diesel Transmission Range Circuit Not Indicating Park/Neutral During
Self Test
P1706 Ford Diesel High Vehicle Speed Observed in Park
P1707 Ford Diesel Transfer Case Neutral Indicator Hard Fault Present
P1709 Ford Diesel Park Neutral Position Switch Out Of Self Test Range
P1711 Ford Diesel Transmission Fluid Temperature Sensor Out Of Self Test Range
P1713 Ford Diesel Transmission Fluid Temperature Sensor In Range Failure (<
50 deg F)
P1714 Ford Diesel Shift Solenoid A Inductive Signature
P1715 Ford Diesel Shift Solenoid B Inductive Signature
P1716 Ford Diesel Shift Solenoid C Inductive Signature
P1718 Ford Diesel Transmission Fluid Temperature Sensor In Range Failure (>
250 deg F)
P1725 Ford Diesel Insufficient Engine Speed Increase During Self T
P1726 Ford Diesel Insufficient Engine Speed Decrease During Self Test
P1727 Ford Diesel Coast Clutch Solenoid Inductive Signature
P1728 Ford Diesel Transmission Slip
P1729 Ford Diesel 4x4L Switch
P1731 Ford Diesel 1-2 Shift Malfunction
P1732 Ford Diesel 2-3 Shift Malfunction
P1733 Ford Diesel 3-4 Shift Malfunction
P1740 Ford Diesel Torque Converter Clutch Solenoid Inductive Signature
P1741 Ford Diesel Torque Converter Clutch Solenoid Control Error
P1742 Ford Diesel Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Failed On
P1744 Ford Diesel Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Performance
P1746 Ford Diesel Pressure Control Solenoid A Open Circuit
P1747 Ford Diesel Pressure Control Solenoid A Short Circuit
P1748 Ford Diesel Pressure Control Solenoid A
P1751 Ford Diesel Shift Solenoid A Performance
P1754 Ford Diesel Coast Clutch Solenoid Circuit
P1756 Ford Diesel Shift Solenoid B Performance
P1760 Ford Diesel Pressure Control Solenoid A Short Circuit Intermittent
P1773 Ford Diesel CAN Link PCM/Fuel Fired Heater Malfunction
P1779 Ford Diesel Transmission Control Indicator Light Circuit
P1780 Ford Diesel Transmission Control Switch (O/D Cancel) Circuit Out Of Self
Test Range
P1781 Ford Diesel 4X4L Circuit Out Of Self Test Range
P1783 Ford Diesel Transmission Overtemperature
Condition P1794 Ford Diesel Battery Voltage Circuit
P1902 Ford Diesel Kickdown Solenoid Relay Control Circuit (Allison
P1903 Ford Diesel Kickdown Solenoid Circuit Low Voltage
P1904 Ford Diesel Kickdown Solenoid Circuit High Voltage