Aylık Arşiv: Mart 2019

Hangi kablosuz kulaklık alınmalı, en iyi kablosuz kulaklıklar hangileri

Kablolu kulaklıkların yerini arık kablosuz kulaklıklar almaya başladı. Kablodan kurtulalım derken daha sinir bozucu sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Kablosuz kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli, hangi özellikler üzerinde durulmalı. Kendi tecrübelerimi sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Öncelikle kulak içi kulaklık mı yoksa kulağınızı kaplayacak bir kulaklık mı almak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Kulak içi kulaklık kibar ve küçük olmasına rağmen bir sürü dezavantajı bulunuyor. Diğer taraftan kulağınızı kaplayan kulaklık için de benzer durumlar bulunuyor.

Sizin için kritik olan nedir? mükemmel ses istiyorsanız kulak içi kulaklık sizi üzecektir. Bataryası uzun gitmesini istiyorsanız yine kulak içi kulaklık bazı markalar hariç şarjı çok fazla gitmediği için beğenmeyeceksiniz.

Peki kulak içi kulaklık almanın avantajı nedir? kulak içi kulaklık kullanırsanız kafanızda kocaman bir şey taşımamış olursunuz. Büyük kulaklık ilk başta güzel olsa da uzun süreli kullanımda kulaklarınızı acıtmaya başlayacaktır.

Bunun yanında kulak içi kulaklık çok az yer kaplar. Kulak içi kulaklıkta da dikkat edilmesi gereken şarj süresi ses kalitesinin yanında plastik tıpa gibi olan kulaklık ve iphone kulaklığına benzer iki farklı yapısı bulunuyor. Benim kullandığım JBL Tune 205BT kulaklığın kualığınıza giren kısmı iphone kulaklık gibi. Ama bu kulaklık herkesin kulağına olmayabilir. Tek bir boyutu olduğu için farklı kulak yapılarında kullanışsız olabilir.

JBL205BT kulaklığı yaklaşık şarj süresi 5-6 saat, hızlıca bluetooth bağlantısı yapıp android ve ios cihazlara bağlanabilirsiniz. En sevmediğim özelliği ise şarj süresi tam bitmesine çok yakın uyarı yapıyor ve belki 5 dakika sonra kapanıyor.  JBL205BT kablosuz kulaklığın bataryası süresini bağlantı yapılan cihazın ekranında görülebilir.