Dünyanın En Hızlı 5 Arabası

Yazar: | 11 Haziran 2018

Dünya üzerinde bir çok araba markası ve modeli bulunmaktadır. Çoğu zaman internet ortamında gördüğümüz veya televizyon karşısında karşılaştığımız fakat bir çoğumuzun gerçek hayatta karşılaşmadığı araba modellerine göz atacağız. Bu araba modellerinin en büyük özelliği ise, dünyanın en hızlı arabaları olmalarıdır.

Bu arada belirtmek gerekir ki, detaylarını vereceğimiz tüm otomobiller, minimum 350 km hız yapmaktadır ve dünya üzerinde sınırlı sayıda üretilmektedir.

Hennessey Venom GT
Belki de çoğumuzun duymadığı bir araçla yazımıza ”merhaba” diyeceğiz. Hennessey Venom GT, yapılan bir testte 436 km hıza ulaşarak bir rekoru eline geçirmiştir. Evet, yanlış duymadınız Hennessey Venom GT modeli, 436 km hıza ulaşmış ve yapılan test için Nasa’dan özel bir alan talep edilmiştir. Hennessey Venom GT, 100 km hıza yaklaşık 5.6 saniye gibi kısa bir sürede ulaşmaktadır.

Bugatti Chiron
Bu sefer, Hennessey Venom GT modeline göre daha fazla tanınan bir aracı sizlere tanıtacağız. Bugatti Chiron, dünyaca ünlü Bugatti markasının en hızlı araçlarından biridir. Bugatti Chiron, 2.5 saniyede 100 km hıza ulaşmaktadır. 1500 beygir gücüne sahip olan Bugatti Chiron’da 16 silindir bulunmaktadır. Test sürüşlerinde, Bugatti Chiron modelinin ulaştığı maksimum hız ise, 420’dir.

 

dünyanın en hızlı arabası 2018

 

Bugatti Veyron
Yine bir Bugatti markası ve bu sefer farklı bir modeline göz atalım. Bugatti Veyron, dünya üzerindeki en hızlı 3. araç olarak belirlenmiştir. Chiron modeli gibi Bugatti Veyron’da 100 km hıza 2.5 saniyede çıkmaktadır. Bugatti Veyron modelinin ulaştığı en yüksek hız ise, 408 olarak kayıtlara geçmiştir.

SSC Ultimate Aero
Dünyanın en hızlı 4. aracı olarak kabul gören SSC Ultimate Aero, 412 km hıza ulaşan nadir araçlardan biridir. 6350 silindir hacmi ile dikkat çeken SSC Ultimate Aero, 2.8 saniye gibi çok kısa bir sürede 100 km hıza ulaşabiliyor. SSC Ultimate Aero, çok az sayıda üretilmiş ve kısa sürede alıcılarına teslim edilmiştir.

Saleen S7 Twin Turbo
Saleen S7 Twin Turbo, ismini duymadığımız fakat dünyanın en hızlı 5. aracıdır. 6 ileri vites sistemine sahip olan Saleen S7 Twin Turbo’nun saatte ulaştığı maksimum hız ise 399’dur. Mükemmel özelliklere sahip olan bu araçta, 7.0 motor gücü bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir