2018 Honda Ch-R İncelemesi

Yazar: | 9 Haziran 2018

2018 yılında Honda markası tarafından piyasaya sürülen C-HR modeli, orta segment bir araç olarak göze çarpmakta fakat dış görünüş anlamında son derece tatmin edici görünüme sahip bir otomobil olarak ön plana çıkmaktadır.

Honda markasının bu yeni modeli, aynı segment araçlar ile karşılaştığında fiyat olarak da son derece tatmin edici değerlerdedir.  Japon teknolojisinin otomobil dünyasında artan gücüyle beraber Honda markası da, her geçen sene daha farklı modelleriyle göz doldurmaktadır.

2018 Honda C-HR Teknik Özellikleri
6 ileri düz vites sistemiyle piyasadaki yerini alan 2018 Honda C-HR’de 116 hp beygir gücü bulunmaktadır. Silindir hacminin 1197cc olduğu bu yeni model otomobilde, maksimum hız limiti ise 190 km/h olarak belirlenmiş. Önceki modellerine göre yakıt limitinde artış gözlenen 2018 Honda C-HR’de 50 litre yakın limiti bulunmaktadır.

Güvenlik
2018 Honda C-HR’de güvenlik açısından en dikkat çekici değişimlerden biri ise, hava yastıkları sisteminde oldu. Aracın 2018 modelinde, diz bölümünde de hava yastıkları bulunuyor. Böylelikle, herhangi bir kaza olması durumunda insan omuriliğini ve bacakları koruyacak bir hava yastık sistemi ortaya çıkacaktır.

Aracın yeni hava yastık sisteminin haricinde, güvenlik anlamında dikkat çeken diğer özellikleri ise ESP, EBD, ABS VE ASR güvenlik sistemleridir. Tüm bu sistemler, 2018 Honda C-HR modelinde yer almaktadır.

 

2018 Honda C-HR Teknik Özellikleri

 

 

2018 Honda Ch-R Yakıt Analizi
Honda markası, C-HR modelinde ortalama olarak 5.9 lt yakıt tüketimi olduğunu açıklamıştır fakat şehiriçi ve şehirdışı yakıt tüketimini baz aldığımızda, 7.4 lt şehiriçinde, 5.1 lt ise şehirdışında yakıt tüketimi söz konusudur. Önceki modellerini göz önünde bulundurduğumuzda, yakıt tüketiminde ufakta olsa bir azalmanın söz konusu olduğuna da değinmiş olalım.

2018 Honda Ch-R Fiyatı
2018 Honda C-HR modeli, ülkemizde 120-150 Bin Türk Lirası aralığında fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Aracın farklı paket seçenekleri mevcut ve 120 Bin Türk Lirasıyla başlangıç paketlerine sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda artan USD-EURO kurlarını da göz önünde bulundurursak, aracın fiyat skalası belki de beklenenin biraz daha üstünde seyrediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir