xiaomi veya mi powerbank iphone marka telefonlar ile uyumlu mu?

Yazar: | 21 Ağustos 2017

Biraz araştırma yaptığınız zaman iyi powerbank, taşınabilir batarya olan karşınıza bir kaç marka çıkıyor. Bu markalardan bir de Xiaomi ve mi olarak bilinen Çin markası. Mi markası sadece powerbank değil, telefon, kulaklık, bilgisayar, şarjlı matkap gibi değişik ürünleri üretiyor ve oldukça iddialı bir marka.

Xiaomi olarak da biline Mi, çok farklı boyut ve kapasitelerde taşınabilir şarj aleti yani batarya üretiyor. 5000 mAh den 20.00 mAh kapasitesine kadar her ihtiyaca yönelik farklı çeşitleri bulunuyor.

Mi powerbank modellerini inceleyip kullandığınız zaman, eğer apple ürünleri kullanmıyorsanız her şey yolunda. Fakat iphone, ipad gibi apple ın batarya girisi farklı olan ürünlerini kullanıyorsanız durum biraz değişiyor.

Mi powerbank aldığınız zaman içinden bir adet kısa bir tarafı USB diğer tarafı microUSB olan standart akıllı telefon kablosu çıkıyor. Bu kablo ile hem powerbankı şarj edebilir hem de powerbak kullanarak cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

Fakat apple ürünleri kullanıyorsanız yanınızda ayrıca apple bağlantı kablonuzun bulunması gerekiyor. Çünkü; Mi powerbank kutusu içinde sadece android cihazlar için bağlantı kablosu bulunuyor.  Ya da microUSB den apple dönüştürücü kullanmanız gerekiyor. Bu dönüştürücüler de maalesef çok çabuk bozulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir