İkea’dan ayarlanabilir masa ayağı ve masa tahtası aldım

Yazar: | 16 Ağustos 2017

Çalışırken en ufak ayrıntı sizi rahatsız ediyorsa, siz de bana benziyorsunuz. Evde bilgisayarla çalışırken masa yüksek ve sandalye masaya göre alçak kalıyor ve bir şekilde masada rahat çalışamıyorsanız tavsiyem, ayarlanabilir bir masa almak.

Ayakları ayarlanabilir masalar internette araştırdığınız zaman fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Bunun yerine tavsiyem istedğiniz boyutta bir çalışma masa tahtası ve 4 tane de ayarlanabilir ayak alabilirsiniz.

Ben öyle yaptım, ilk denememde biraz başarısız bir sonuç aldıysam da ikincisinde istediğim çalışma masa boyutunu tam tutturdum. İkea’dan önce 60×120 cm yeşil bir masa tahtası aldım. Bu arada yeşil rengi tavsiye etmiyorum, çok yorucu ve masayı da dağınık gösteriyor, beyaz renkten şaşmamak lazım. Tahtasının fiyatı yaklaşık 100 TL gibi bir fiyat diye hatırlıyorum. Yanında da daire şeklinde 4 tane ayarlanabilir ayak aldım. Ayarlanabilir ayakların tanesi yaklaşık 3o TL bir fiyatı vardı.,

Aldığınız masa tahtasının ayaklarının vidalanacağı yerleri daha önceden deldikleri için ayaklar doğrudan delikler ile aynı yere geliyor. Ayakların her birinde yeteri miktarda masa tahtasına monte etmek için gerekli vidalar bulunuyor.

Montaj için birine gerek yok ama şarjlı matkabınızın olması oldukça yardımcı olacaktır. Normal tornavida ile de montajı yapılabilir ama sizi biraz yoracaktır. Ayaklar istediğiniz yüksekliğe rahatlıkla ayarlanabiliyor. Yapmanız gereken ayağın içindeki mekanizmayı gevşetmek ve daha sonra da ayarlayacağınız boyuta getirdiğiniz zaman iyice sıkıştırmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir