Volkswagen Golf R İncelemesi ve Özellikleri

Yazar: | 5 Temmuz 2018

Sportif tasarımını her daim devam ettiren ve Golf modeliyle otomobil dünyasının en renkli araçlarını kullanıcılarıyla buluşturan Volkswagen, 2018 yılında da farklı bir Golf serisini piyasaya sürdü.

Volkswagen Golf R modeliyle otomobil dünyasına damga vuran dünyaca ünlü marka, özellikle yeni modelinde ortaya çıkarmış olduğu yeni far ve stop sistemleriyle adından fazla söz ettirecek. Aracın dış tasarımındaki keskin hatlar, agresif görünüm ve üst düzey performansıyla dikkat çeken Volkswagen Golf R modelinin diğer özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Volkswagen Golf R Özellikleri
Volkswagen Golf R modelinde araç uzunluğu 4.26 metre, genişliği 1.79 metre ve yüksekliği ise 1.46 metre olarak belirlenmiş. 55 litre depo kapasitesi bulunan Volkswagen Golf R’de araç ağırlığı ise 1505 kilogramdır.

Bagaj hacminin 380 litre olduğu Volkswagen markasının bu yeni modelinde, özellikle konfor açısından son derece dikkat çekici özellikler araç içerisinde bulundurulmuş.

 

2018-Volkswagen-Golf-R

 

Volkswagen Golf R Yakıt Tüketimi
Otomobilin piyasaya sürülmeden önce yapılan test sürüşlerinde, Volkswagen Golf R modelinin ortalama tükettiği yakıt ise 7 litredir.

Volkswagen Golf R Motor Özellikleri
Enlemesine ve aracın ön kısmında yer alan motor, turbo ve sıralı sistemdir. 16 subap ve 4 silindirli olan Volkswagen Golf R modelinin silindir hacmi ise, 1984 cc’dir. Tork verileri 499 Nm 2000-5400 d/d olan Volkswagen Golf R’de motorun maksimum kuvveti ise, 228kW/310HP’dir.

Araç 100 kliometre hıza ortalama olarak 4.6 saniyede ulaşmaktadır. 50 kilometre hıza 1.8 saniyede çıkan Volkswagen Golf R modeli, 80 kilometre hıza ise, 3.3 saniye gibi kısa bir sürede ulaşmaktadır.

2018 Volkswagen Golf R Fiyatı
Her araçta olduğu gibi Volkswagen Golf R modelinde de en çok merak edilen konuların başında fiyat gelmektedir. Volkswagen Golf R’nin başlangıç fiyatı 335 Bin Türk Lirası olarak belirlenmiş ve bu fiyat, aracın farklı özelliklerine göre 380 Bin Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir