2018 BMW M5 İncelemesi

Yazar: | 3 Temmuz 2018

Ülkemizdeki otomobil kullanıcıları için BMW markasının yeri her daim farklı ve özel olmuştur. Hem tasarım hem de motor gücü olarak son derece etkileyici modelleri piyasaya süren ve her sene farklı bir model ile piyasadaki yerini alarak kendisini geliştiren BMW markası, M5 modeliyle bir kez daha otomobil dünyasına ”merhaba” diyor. 2018 model BMW M5 modeline dair genel bilgiler, motor özellikleri ve araç fiyat bilgisi aşağıda yer almaktadır.

BMW M5 Genel Bilgiler
M5 modelinde bu kez ilk dikkat çeken nokta, araç uzunluğu oldu. Diğer modellerine göre çok daha uzun bir araç boyuna sahip olan M5 modeli, tam 5 metre uzunluğunda bir model olarak karşımıza çıkıyor. Uzun olmasının yanında son derece geniş ve rahat bir model olan M5’de iç tasarıma oldukça fazla önem verilmiş.

 

2018 BMW M5 İncelemesi

 

2018 Model BMW M5 Fiyatı
BMW M5 modeli tabiri caizse birazcık el yakmaktadır. İlk başlangıç fiyatı 298 Bin Euro olan modelin üst paketleri de paket içeriğine göre artış göstermektedir. Şu an ki Euro kurunu göz önüne getirdiğimizde, araç fiyatı gerçekten beklenilenden daha üst seviyelere çıkıyor fakat burada, Euro kurunun yüksek olmasının da önemli bir payı var.

BMW M5 Motor Özellikleri
Aktif M diferansiyel sisteme sahip olan BMW M5 modelinde, v8 motor yer almaktadır. Aracın tork verileri ise, 600 HP – 1800-5600 d/d ve 750Nm’dir.

Çift motor gücüyle piyasadaki yerini alan M5 modeli, benzinli yakıt türüne sahiptir. Motor silindir hacminin 4395cc olduğu BMW markasının bu yeni modelinde, 100 kilometreye çıkış süresi ise 3.4 saniye olarak göze çarpıyor. Araç 100 kilometrede ortalama olarak 10.5 litre yakıt tüketmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir