2018 Honda Jazz İncelemesi

Yazar: | 8 Temmuz 2018

2018 Honda Jazz Motor Özellikleri
Her ürettiği araçta, motor sistemini her daim ön planda tutmayı başaran Honda, Jazz modelinde de motor seçeneklerini arttırmaya gitmiş. Jazz modelinde eski dönemlerde 1.3 lt’lik benzinli bulunuyordu ve bu motor sistemine bir de 1.5 lt’lik seçeneğini ekleyerek, yeniliklerini ortaya çıkarmış oldu.

Motor sisteminin yanısıra şanzıman seçeneklerin de yenilenmesiyle, son derece etkileyici bir Honda modelinin piyasaya sürülmüş olması, Honda markasını tercih eden bir çok insanı oldukça heyecanlandırmaya yetmiş. Önceki serisinde 6 ileri manuel sistemi bulunan Jazz modelinde, artık 6 ileri otomatik sistemi de yer almaktadır.

 

hondahazzictasarim

 

2018 Honda Jazz Fiyatı
Fiyat konusunda müşterilerini üzmeyecek rakamlarla piyasaya sürülen Honda Jazz’ın sıfır kilometre modelini almak isterseniz, 94 Bin Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekiyor. Honda Jazz modelinin üst paketlerini tercih etmek isterseniz de, fiyat konusunda biraz daha bonkör davranmanız gerekecek.

2018 Honda Jazz’ın Boyutları
4 metre uzunluğu bulunan Honda Jazz modelinin yüksekliği, 1550 mm, depo kapasitesi ise 40 lt olarak belirlenmiş. Bagaj hacminin ise 354 lt olduğu bu yeni Honda modelinde, koltukların katlanması ile beraber bagaj hacmi 900 litreye kadar çıkabiliyor.

2018 Jazz’ın Hızlanma Verileri
0’dan 100 kilometreye yaklaşık 8.7 saniyede çıkan Honda Jazz modelinin en yüksek hız limiti ise saatte 190 kilometredir. Aracın benzinli 1.5 modeli ortalama olarak 6 litre yakıt harcamaktadır.

honda-jazz-2018

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir