Volkswagen Cam Suyu Çalışmıyor

Yazar: | 22 Kasım 2018

Volkswagen araçlarda aslında tüm markalarda cam suyu eğer cam suyu motorunda bir sorun yoksa problem, cam suyunun çıktığı en uçta bulunan deliğin tıkalı olmasından kaynaklanır.

Cam suyu deliğinin tıkalı olup olmadığını anlamak için yapılması gereken, araç çalışır halde iken cam suyu düğmesine basın ve cam suyu motorundan ses gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer cam suyunu gönderen motor çalışıyorsa veya bir delikten su geliyor diğerinden gelmiyorsa delik tıkanmıştır.

Bunun sebebi musluk suyu kullanmaktan kaynaklanıyor olabilir. Bu sorun ile karşılaşmamak için aracın cam suyu haznesine antifirizli cam suyu koymak gerekir.

Peki mevcutta cam suyu çıkış deliği tıkanmışsa ne yapılmalı, aracın kaputune takılı olan cam suyu çıkış memesini çıkartın ve borunun takıldığı yere bir kamış takın ve tuz ruhu gibi keskin bir çözücüyü dikkatlice azar azar dökün daha sonra birkaç saat bekleyin.

Muhtemelen delik açılacaktır.  Biraz deliğin açılması yeterlidir. Daha sonra araca antifirizli cam suyu koyup biraz çalıştırın. Zamanla delik iyice açılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir