Varex Egzoz Nedir?

Yazar: | 22 Eylül 2017

Varex, her araçlarda standart olarak gelen egzoz sistemi yerine özel olarak çalışmakta olan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Varex, özellik olarak normal araçlarda egzoz borusu sabit dururken bu sistemde açılıp kapanması mümkün hale geliyor. Sokaklarda duymaya alışık olduğumuz yüksek sesle ki egzoz sesi işte bu egzoz sistemi yüzünden ortaya çıkıyor. Bildiğiniz gibi çok fazla ses çıkaran egzoz sistemlerini arabalarda kullanmak yasalara aykırı olduğu için herhangi bir polis kontrol de ciddi anlamda problemler meydana gelebilir. Bunun önüne geçmek için üretilmiş olan Varex, araç yazılımı ile benzer olarak şoför tarafından kontrol edilebiliyor.

Araç içerisine yerleştirilmiş olan bir buton sayesinde istediğiniz zaman egzoz sistemine aktif hale getirebiliyor ve daha sonra kullanmak istemediğiniz veya ara sokaklara girdiğiniz zaman tekrar kapatarak normal egzoz sesine geri dönme şansını ediyorsunuz.

Varex egzoz ile alakalı olarak internet üzerinde dolaşmakta olan birçok bilgiyi göz önünde bulunduracak olursak sürekli olarak bu sistemi kullanmak motorun zaman içerisinde kullanım ömrünün azalmasına sebep olabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu ömür sürece her ne kadar kısa süre içerisinde ortaya çıkmıyor olsa da 50 yıl ömre sahip olan bir motoru bu egzoz sistemi 30 sene gibi bir değere çekebilir.

Bahsetmiş olduğumuz tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak mantıklı bir seçim yapabilir ve eğer istiyorsanız, insanları rahatsız etmeyecek şekilde Varex sistemini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir