Yeni Makyajlı Kasa Volkswagen Caddy

Yazar: | 26 Haziran 2015
2015 Model Volkswagen Caddy

Makyajlı kasa Caddy boyutları değişmese de görünümü oldukça yeni. Daha büyük panjur, daha köşeli farlar ve yeni tasarım tampon aracı önden ticari araç olmaktan çıkarıp binek bir otomobile yaklaştırmıştır. Profilden bakıldığında küçültülen dikiz aynaları, yeni sinyaller göze çarpıyor. Volkwagen Caddy nin arkası oldukça modern bir görünüme sahip. Ters üçgen şeklindeki plaka alanı, yeni arka lambaları ile binek modelleri andırıyor.

yeni makyajlı volswagen caddy 2015_opt

2015 Model Yeni Caddy nin dışı gibi içi de yenilenmiş, önceki modellerde olan klima düğmeleri aynı yerde olsa da tasarımı biraz değiştirilerek daha spor bir görünüm kazandırılmış. Karmaşık olmayan gösterge tablosu oldukça okunaklı görünüyor. Volkwagen binek modellerindeki direksiyon simidinin Caddy e de uygulandığı görülüyor.

Araç içinde küçük eşyaların konulması için vitesin önünde küçük bir alan ve bir de el fireninin yanında bardaklık alanı bulunuyor. Kapı ceplerinin yanında tavanda bulunan geniş bölmeye de oldukça fazla eşya konulabilir. Kokpitte kullanılan malzemelerin kalitesi iyi olmasına rağmen sert plastikten olduğu da gözden kaçmıyor.

yeni kasa kedi makyajlı kasa_opt

Caddy yeni modelinde havalandırma panelleri de değiştirilmiş ve daha şık bir görünüm tasarlanmış. Arka tarafa geçmek için ikki tarafta bulunan sürgülü kapılar geçiş için ferah bir ortam oluşturuyor. Arka koltuktaki diz mesafesi oldukça iyi, arka taraftaki baş mesafesi hafif ticari araçlardaki genel rahatlığı sunuyor.

Boyutları değişmeyen Yeni Caddy yükleme hacminde de bir değişiklik olmamış. 2 litrelik turbo beslemeli dizel motorlu Caddy 150 beygir güç ve 340 newton metre tork ile gücü her zaman size hissettirmeye hazır.

Türkiye de ise Yeni Caddy 1.6 litrelik dizel motor seçeneği sunulacak. 102 beygir güç ve 250 newton metre tork üreten yeni Caddy 5 ileri veya 7 ileri çift kavramalı DSG şanjıman ile sunulacak. Süspansiyonlar sert bir yapıya sahip olmasına rağmen sürüş konforundan taviz vermiyor. Bu sert süspansiyonlar yol tutuşuna oldukça etki ediyor.

Yeni Caddy ses yalıtımda ise sürücüye düşük hızlarda olmasa bile 120 km hızı geçtikten sonra kabinde rüzgar sesi ile başbaşa bırakıyor. Hızlandıkça bu rüzgar sesi biraz daha da artabiliyor.

Yeni Volkswagen Caddy hem ticari araç hem de binek aile aracı kullanmak isteyenler için yenilenen spor duruşu ile daha fazla hitap ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir