Yazılım ile Benzin Tasarrufu Yapılır Mı?

Yazar: | 20 Eylül 2017

Daha önceki yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz gibi araç içerisine yazılım yüklemek hem performans artışı hem de benzin tasarrufu konusunda size faydalı olacağı yönünde birçok iddia var.

Peki aynı anda hem performans artışı hem de benzin tasarrufu nasıl mümkün olabilir? Öğrendikten sonra cevap sizi oldukça şaşırtacak olsa da yazılım yaptırdıktan sonra hem performans artışı hem de benzin tasarrufu konusunda olumlu değişiklikler meydana gelmesi mümkün. Araç içerisinde marka ve model ile özel olarak hazırlanmış bir yazılım yüklendikten sonra yazılımı yapan mühendisler tarafından gerekli olan benzin alım miktarı gibi değerler araç içerisine yüklendiği için özellikle uzun yol giderken normal olarak tüketmiş olduğunuz benzinden bir kaç litre daha az yakmak mümkün.

Yazım yaptırmak için öncelikle uzun süre boyunca araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü eğer marka ve model ile uyum sağlamayan bir yazılım yüklenecek olursa benzin tasarrufu yapmak yerine araç ile ilgili olarak çok daha büyük problemleri meydana gelmesine sebebiyet verebilirsiniz.

İnternet üzerinde bulunmakta olan araç forumları sayesinde başka insanlar tarafından denenmiş olan yöntemleri tercih etmek çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. Böylece diğer insanların yorumlarını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi araç içerisinde yüklenmiş olan yazılımı şoför tarafından kontrol edilebilen bir sistem olduğu için özellikle uzun yola çıkarken bu sistemi aktif hale getirerek benzin tasarrufu yapmak mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir