Plaka Üzerinden Hasar Kaydı Sorgulama

Yazar: | 28 Aralık 2020

Günümüzde araç fiyatlarının artması sebebiyle ikinci el araba alımı artmıştır. Bundan dolayı plaka üzerinden hasar kaydı sorgulama işlemi çok fazla yapılmaktadır. Bu yöntemle bakmış olduğunuz aracınızın daha önce kazası ve hasar kaydı varsa, kazanın büyüklüğünü, aracın ne kadar süre kaskolu olduğunu, trafikte ne kadar bulunduğunu ve kazanın detayını bu yol sayesinde tüm detayları ile öğrenmeniz mümkündür.

 

Plakadan Hasar Kaydı Nasıl Sorgulanır?

  1. 5664’e SMS atarak sorgulama yöntemi
  2. E Devlet üzerinden sorgulama yöntemi
  3. Sigorta uygulamaları üzerinden sorgulama yöntemi
  4. 118 90 çağrı merkezi üzerinden sorgulama yöntemi

 

5664 Üzerinden Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Yöntemi

Anlaşmalı tüm operatörler üzerinden 9.50 TL ücretle 5664 SMS numarası üzerinden plaka üzerinden hasar kaydı sorgulaması yapılabilmektedir. Aracın plakasını boşluk bırakmadan yazarak 5664 SMS hattına göndererek aracınızın plakası değişse bile, daha önce bulunduğu kazalar, kazaların büyüklüğü, kazada alınan maddi hasarın büyüklüğü detaylı bir şekilde öğrenilebilir. Bu yöntemle aynı zamanda kazada varsa vefat eden insanların bilgileri ve kaza tespit tutanağının bilgileride yer almaktadır. Ayrıca 5664 SMS hattı ile araçta değişen parça olup olmadığını, eksper raporu olan kazaları öğrenebilirsiniz.

 

E Devlet üzerinden sorgulama yöntemi

E devlet uygulaması üzerinden Trafik poliçe ve Hasar Bilgisi Sorgulama bölümü üzerinden  herhangi bir ücret ödemeden aracın tüm bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

 

Sigortam 360 Üzerinden Sorgulama Yöntemi

Sigortam 360 sitesi üzerinden üye olsanız veya olmasanız bile hasar sorgulama ekranı üzerinden aracın sigorta ve kasko bilgilerini plaka veya şase numarası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

118 90 Çağrı Merkezi Üzerinden Sorgulama Yöntemi

118 90 çağrı merkezini arayarak aracın plaka veya şase numarasını vererek 4 lira 25 kuruş karşılığında aracın Hasar kaydına, sigorta ve kasko bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir