Lexus NX200t F Sport İncelemesi

Yazar: | 17 Mayıs 2018

Otomobil dünyasında Japon markaları, gün geçtikçe daha da ön plana çıkmayı başarıyor. Son dönemlerde, araç piyasasında kendine ciddi yer bulan ve kısa bir süre içerisinde üst seviye araç modelleriyle sektöre damga vuran Lexux, NX200t F Sport modeliyle yeniliklerine de devam ediyor.

Lexus NX200t F Sport tanıtımından sonra bir çok kişinin kafasında soru işaretleri oluştu. Bu soru işaretlerinin başında gelenler ise, araç fiyatı, motor özellikleri ve tasarım oldu. Şimdi kısa bir şekilde, Lexus NX200t F Sport modelinin özelliklerine bir göz atalım;

 

lexux-otomobil-incelemesi

 

Lexus NX200t F Sport Özellikleri
Büyük ön panjuru, farklı far tasarımı ve dış görünüş açısından estetik yapısıyla Lexus NX200t F Sport son derece etkileyici bir model olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

Benzinli sistem olarak piyasaya sürülen Lexus NX200t F Sport’da sıralı, önde ve turbo motor yer almaktadır.4/16 subap sayısı bulunan Lexus NX200t F Sport modelinde motorun silindir hacmi 1998cc olarak belirlenmiş. Lexus’un bu göz alıcı modelindeki tork verisi, 350nm 1650-4000 d/d olarak yer almaktadır.

Japon harikalarından biri olarak tanımlayabileceğiniz Lexus NX200t F Sport’da bakım için aralık kilometresi 15.000 olarak belirlendi. Aracın yıllık bakım maliyetlerine bakacak olursak, aynı seviye bir çok araçtan çok daha uygun fiyatlara (2000 TL) yıllık bakımları yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir