DSG Şanzıman Avantajları Nelerdir?

Yazar: | 27 Eylül 2017

Günümüzdeki en büyük otomobil üretim fabrikalarından bir tanesi olan Volkswagen tarafından kullanılmakta olan dsg şanzıman sisteminin avantajlarının neler olduğunu kısaca anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle bu şanzıman sistemi hakkında internet üzerinde birçok kişi tarafından kısa süre içerisinde problemleri meydana gelebilecek gibi birçok farklı içerik ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat dsg şanzıman sistemini eğer doğru tekniklerle kullanacak olursanız hiçbir problem yaşamadan uzun süre boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnsanlar genelde DSG sistemini nasıl kullanılması gerektiğini bilmediği için bu şekilde yapılmakta olan yorumlar son zamanlarda sıklaşmaya başladı. Dsg şanzıman sistemi sahip olduğu çift kavram sayesinde 2 debriyajı aynı anda kullanılır ve böylece sıradan bir otomatik vites arabaya göre çok daha kısa süre içerisinde vites geçişini sağlamış olur.

Bu özelliği sayesinde siz aracınızda hızlı yaparken fark edemeyeceğiniz kadar seri bir şekilde vites geçişleri sağlanmış olur. DSG sistemini kullanırken vites sistemini aşırı derecede zorlanmaz ve aracınızı düzgün bir şekilde kullanırsanız herhangi bir problem yaşamazsınız.

Dsg sistemini sistemini bozan en önemli durumlardan bir tanesi de araçlara yapılmakta olan yazılımlar olarak karşımıza çıkıyor. Vites sistemi belirli bir gücü kaldırdığı için yazılım etkisi altında olan bir araç çok daha yüksek performans göstererek cites bölgesini zorlanmasına ve çeşitli problemlerin meydana gelmesine sebep oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir