Derimod Marka Deri Mont İncelemesi

Yazar: | 6 Haziran 2015

Yılın az bir zamanında giyilebilmesi, koku yapması ve boya dökmesi gibi bazı dezavantajlarından dolayı bazı insanlar tarafından tercih edilmese de deri mont yine de beğeniyle giyilen bir elbisedir.

Uzun zamandır almayı düşündüğüm ama bir türlü üzerime tam oturan bir deri mont bulamadığım için sürekli ertelediğim deri mont alma düşüncesi Ankara Forum Alışveriş merkezinde hiç aklımda yokken sezon sonu indiriminin de etkisiyle tekrar canlandı. Vitrindeki indirimin yine müşterileri çekmek için bir kandırma aracı olduğunu düşünsem de indirimin %50 olması beni içeriye sokmaya yetti.

Sezon sonu olması itibariyle çok fazla çeşit kalmasa da şanslıydım ki boyum kısa olmasına rağmen bana kollarının uzunluğu haricinde tam olarak olan bir mont bulmuştum. Yaklaşık bin lira olan fiyatı yüzde elli indirimle beş yüz liraya kadar düşmüştü. Üzerime tam olduğu için fiyat çok fazla gözüme gelmedi doğrusu.

Bu arada girdiğim mağazada gerçekten %50 indirim olduğunu gördüm. Ürünlerde gerçek indirimler vardı. Derimod mağazasında olduğumu belirtmeyi unuttum. Aldığım deri montun kolları uzun olduğu için terziye gönderdik. Ama kollarında kısaltma yapılırken orjinalliği bozuluacağında kesin kanaatim vardı. Derimod taahhüt ettiği tarihte montumu teslim etti. Tabi bende hemen kollarına baktım. Ama o kadar kaliteli bir işçilik vardı ki çok dikkatli bakılsa da tamir gördüğü belli olmuyordu bile.

Deri montu alalı yaklaşık 3 ay oldu. Kokusu haricinde beni rahatsız eden bir problemi yok. Sorun olarak gördüğüm yanı ise deri montun eşyalara temas eden kol uçları ve kenarlarında boyalar çok çabuk atmaya başladı. Bu boyalar daha fazla açılmaya devam ederse Derimod ile irtibata geçip boyaların düzeltilmesi istemeyi düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir