Citroen C-Elysee Küçük Sınıf Sedan

Yazar: | 26 Haziran 2015

Peugeot 301 modeli ile tek farkı logosu olan 4 milyon kilometre test edilen Citroen C-Elysee Ön kısım citroen markasının yeni tasarım stili ile dizayn edilmiş. Dinamik duruşu ve 4.4 metrelik uzunluğu ile oldukça geniş bir iç mesafesi sunuyor. 506 litrelik geniş bagaj hacmi ve küçük nesneleri koymak için döşemelerin altında bulunan 20 litrelik saklama alanı ile sınıfının standartlarını sunan C-Elysee sade arka görüntüsü ile karşımıza çıkıyor.

Citroen C-Elysee fiyatı özellikleri yorumları

Araç genel olarak mütevazi bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Araç içi oldukça geniş ön ve arkada diz ve baş mesafesi muhafaza edilmiştir. Ön tarafta düğmelere erişim oldukça rahat ve kullanımı kolay. Cam açma düğmeleri vites kolu alanının yanlarına konumlandırılmıştır. Araç 5 ileri vites ile sunuluyor.

4 milyon kilometre test edilen Citroen C-Elysee oldukça yakıt tasarrufu sağlayan bir araç olarak ilgi görüyor. Tasarruflu agresif olmayan sürüşlerde yakıtı (100 km de ) 4.5 litreye kadar indirilebilmektedir. Firma verileri ise PureTech VTi 72 hp benzinli motorla asgari yakıt tüketimi ortalama 5,1 L/100km olarak karşımıza çıkıyor. Dizel motorda ise yakıt değerleri HDi 92 hp dizel motorla asgari yakıt tüketimi ortalama 4,2 L/100km olarak ifade edilmektedir.

Ses yalıtımı rahatsızlık hissi verdirmese de çok iyi değil. Süspansiyonlar özellikle araçta fazla yük varken darbelere tam olarak emmekte güçlük çekiyor.

Citroen C-Elysee fiyatlarını görmek için tıklayın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir