16000 mAh Mi Xiaomi Power Bank Fiyatı Özellikleri

Yazar: | 30 Mayıs 2015

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte neredeyse hayatımızın her parçasında bizimle birlikte olan teknolojik aletler işlerimizi hayatımızı oldukça kolaylaştırmış durumda. Fakat her güzelliğin bir kusuru olduğu gibi kullandığımız akıllı telefon tablet notebook gibi cihazlarımızın da batarya ile çalıştığı bir gerçeği bulunmakta. Ve genelde bu cihazlar en zor durumda kaldığımız zaman batarya zayıf uyarısı veriyor. Bu problemden kurtulmanın bir yolu ya sürekli şarj aleti ile prizlere yakın olunacak ya da yanınızda acil zamanlarda kullanacağınız bit taşınabilir şarj cihazı (powerbank) bulundurmalısınız. İkinci seçenek daha kolay geliyor aklımıza. Peki taşınabilir batarya alırken neye dikkat edilmelidir. Çin mallarının bile sahteleri yapılırken nelere dikkat edilmelidir.

xiaomi mi powerbank güç kaynağı usb şarj kablosu

Öncelikle alacağımız güç kaynağı bataryayı hangi cihazlarda ve ne kadar sıklıkla kullanacağız ona karar vermeliyiz. Tablet veya batarya mAh değeri yüksek olan akıllı telefonlarda tavsiye edilen taşınabilir bataryanın mAh değerinin yüksek olması gerekir. Piyasada gördüğünüz boyutu oldukça küçük bataryalar ile tabletinizi şarj etmeye çalışırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.

Piyasada çok fazla reklamı yapılan hatta sahtelerinin bile çok fazla sattığı mi xiaomi power bank özelliklerine bakalım.

mi xiaomi mi 16000 mAh Taşınabilir Powerbank

Fiyat

 90-110 TL

Boyut

 xiaomi mi powerbank güç kaynağı boyut

USB Girişi

2 adet USB girişi bulunuyor

xiaomi mi powerbank güç kaynağı usb girişi

Şarj Süresi

5 kez tam olarak iPhone 6 şarj edebilir
2.5 kez İpad miniyi tam olarak şarj edebilir
3.5 kez Redmi Note 4G tam olarak şarj edebilirDayanıklılık50 kg basınç limiti
300 kez sürtme tesiGüvenlik9 katmanlı akım koruyucuSıcaklık direncisıcaklık artışında cihaz şarj ayarını düzenlerKısa devre engelleyiciana kart ve batarya kısa devre olduğunda otomatik olarak korunur.Yüksek voltaj giriş önleyiciYüksek voltajın cihaza zarar vermesini engelleryüksek voltaj çıkış önleyiciÇıkış gerilimini izler ve cihazı korumak için voltaj  maksimum limiti aştığında kapanır.Kendini şarj veya deşarjı engellerJapon teknolojisi ile cihazın bataryasına zarar veren kendi kendini şarjı veya deşarjı engelleyen bir mekanizması vardır.Orijinal kontrolxiaomi mi powerbank orjinal doğrulaması sorgulama

 

Kutu üzerindeki sorgulama kodu karşılaştırılmalı
orjinal ve ilk defa sorgulandığını kontrol edilmeli

xiaomi mi powerbank orjinal doğrulaması nasıl yapılır

Orjinal üründe USB ve mikroUSB girişlerinin iç kısmı beyaz.
Sahte olan ürün ise iç kısmı siyah olarak görülüyor.

xiaomi mi powerbank güç kaynağı usb girişi

Cihaz üzerindeki mAh yazısı aşırı belirgin olmamalı biraz silik olmalıCihaz açıldığında cihazdaki led ışıkları sırayla sönmeliCihaz kendini şarj ederken üzerindeki güç düğmesine basıldığı zaman led ışıkları sönerXiaomi 16000 mAh Power Bank kendi kablosu ile kendi kendini şarj etmemelidir. şarj etmemelidir.

xiaomi mi powerbank orjinal test

One thought on “16000 mAh Mi Xiaomi Power Bank Fiyatı Özellikleri

  1. Gokhan

    Arkadaslar telefonu sarj ettikten sonra power kendisi kapanmiyor bi sıkıntımı var acaba
    Ben kapaniyor diye biliyorum ama bu kapanmiyor

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir