BMW Gösterge Paneli İkaz İşaret Lambalarının Anlamı

Yazar: | 1 Ocak 2016

bmw gösterge panelindeki akü uyarı lambası kırmızı Alternatör arızası. Akü boş. Gereksiz elektrik yükünü kapatın. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin

 

bmw 1 serisi ikaz işaretleri Emniyet kemerini takın.

 

bmw 2 serisi ikaz işaretleri Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

bmw 3 serisi gösterge panelineki lambaların anlamlarıMotor soğutma sıvısı seviyesi çok düşük. Motora hasar verme riski taşıyor. İlk fırsatta sıvıyı yenileyin (bkz. Kullanım Kılavuzu). Dikkat: Motor hararet yapabilir.

Aracın Hararet Yapmasının Nedenleri

 

bmw 116 ikaz işaretleri Hava yastığı uyarısı.Koltuğu mümkünse kullanmayın. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

bmw 320 ikaz işaretleri Hava yastığı uyarısı.Koltuğu mümkünse kullanmayın. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

bmw gösterge panelindeki akü uyarı lambası Akü seviyesi çok düşük!

 

bmw göstergedeki ünlem işareti ne demek Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

Fren balatasının ömrü ne kadardır?

 

bmw göstergedi yağdanlık çeşme işareti Motor yağ basıncı çok düşük. Motora hasar verebilir. Kontağı kapatın. Sürüşe devam edemezsiniz. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisiyle temasa geçin.

Motor Yağı Sensörü Detaylı Açıklama Motor yağı seviyesi nasıl doğru kontrol edilir

 

bmw üçgen içinde ünlem uyarısı Fren ve sürüş kontrol sistemleri hatası. Orta hızda seyredin ve sert frenlemeden kaçının.En yakın Yetkili Servise sorunu kontrol ettirin.

 

direksiyon yanında ünlem işareti Direksiyon mekanizmasının davranışı değişti. Direksiyon açısından kaynaklı olabilir. Sürüşe devam edebilirsiniz. Dikkatli kullanın.

 

gösterge panelindeki ampul içindeki ünlem işaretinin anlamı Yanmayan ampül arızası. En yakın Yetkili Servise sorunu kontrol ettirin.

 

göstergede musluk resmi çıkıyor nedir Daha fazla motor yükü katalizöre zarar verebilir. Düşük hızda seyre devam edin. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

göstergedeki musluk işareti kırmızı Sürüşe devam etmeniz motora hasar verebilir. Aracı durdurun ve kontağı kapatın. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisiyle temasa geçin.

 

göstergedeki yay tel işareti ne demek Isıtma bujisi arızalı. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

 

kırmızı u şaretinin içindeki ünlem ne anlama geliyor Lastik patlak. Dikkatle durun. Kullanım Kılavuzundaki lastik değiştirme talimatlarını uygulayın. Runflat lastikler, belirli bir mesafe boyunca maksimum 80km/s hızla yola devam etmenizi sağlar. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

 

u şaretinin içindeki ünlem ne anlama geliyor Lastik durumu göstergesi çalışmıyor. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

Lastik Basınç Sensörü Nerede ve Nasıl Çalışır

p harfinin yanında ünlem işareti ikazı ne demek Park sensörü devre dışı. En yakın Yetkili Servis ile temasa geçin.

 

yuvarlak dişli içinde ünlem işareti ne demek kırmızıŞanzıman arızası. Acil durum programı devrede. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme. Dikkatli sürün. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

 

yuvarlak dişli içinde ünlem işareti ne demek Şanzıman arızası. Acil durum programı devrede. P, R, N, D vitesleri (ileri viteslerden sadece 3. ve 5. vites) çalışır. Frensiz vites geçişi yapılıbilir. Şanzıman geri vitese geçmeyebilir. Düşük ivmelenme uyarısı. Dikkatli sürün. En yakın Borusan Otomotiv Yetkili Servisinde sorunu kontrol ettirin.

göstergedeki fiskiye işareti ne demek Silecek sıvısı bitmek üzere. İlk fırsatta silecek sıvısı deposunu doldurun

 

kırmızı direksiyon üzerinde kilit işareti nedir Elektrikli direksiyon kilidinde arıza var. Eğer kontağı kapatırsanız ELV tekrar serbest kalmayacak. Motorunuz çalışıyorsa durdurmayın. Otomobili tekrar çalıştıramayabilirsiniz.

 

direksiyon üzerinde kilit işareti Elektrikli Direksiyon Kilidi (ELV) Bloke! Direksiyonu çevirin.

11 thoughts on “BMW Gösterge Paneli İkaz İşaret Lambalarının Anlamı

 1. Senir haip

  Selam benim 520d f10 model bmw aracim var bazen su kelune motoru tahrik etmeden sürün ? Bu ne okabilir ?

  Reply
 2. Omer aloğlu

  2002 model 3.16i benzin ve LPG de tekleme var bobin buji değişti üst kapak tamir yapıldı siboplar degisti ama tekleme ayni enjektörler de temiz

  Reply
 3. Recep bmw 318 is

  92 model 318 is var ve direksiyon surekli yag eksiltiyor ve donuslerde ve normalde dururken dahi acayip titreme ve ses var neden olabilir ve tamiri mumkunmu mumkunse nekadar bilgisi olan arkasalar cvp versin

  Reply
 4. Hakan

  3.16 ti compact arabam arasıra marş almıyo neden olabilir acaba??

  Reply
 5. Veysel

  BMW 520d araban var üçgen içinde dişli işareti Nazan yanıyor ve dönüyor. Anlamı nedir.

  Reply
 6. Alihan

  Sa arkadaşlar. Benim Bmw 520 d 2010 misal aracım var. Tuş kilidine bastığımda lambaların yanmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim

  Reply
 7. Gürcan kocabekirler

  92model bmw 318 i sahibiyim gostergede oil servis yazısı çıktı lambası sarı yanıyor yağ eksikmiş ilave ettim fakat yazı sönmüyor yardımcı olursanız sevinirim.

  Reply
 8. Ömer çil

  BMW ekranda sarı üçgen içinde ünlem işareti lambası yanıyor nedeni ?

  Reply
 9. Mazlum

  Meraba benim de 3.16 2009 model benzilinli aracım var benzin yerine petrolcu mazot koydu. Ne gibi sorun Lara yol acar

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir