LG G3 Telefon İncelemesi

Yazar: | 10 Haziran 2015

LG markası “Life’s Good” türkçesi “Hayat Güzeldir” sloganıyla ürettiği teknolojik ürünlerinden akıllı telefonu olan LG G3 modeli ….

LG yeni amiral gemisi LG G3 modelini tanıttı. Bu model LG G2 ye benzemekle birlikte daha zarif ve şık bir tasarımla birlikte geldi. LG G3 kasası plastik olmasına rağmen metale benzer görüntüsü ile karşımıza çıkıyor. Uzaktan bakıldığı zaman metal görünüyor dokunana kadar telefonun metal olduğunu anlamak zor. LG G3 16 GB ve 32 GB olarak iki farklı model ile çıkıyor. LG G3 16 GB olan modelinde 2 GB ram bulunurken 32 GB olan modelinde ise 3 GB ram bulunmaktadır.

5.5” IPS ekranı olan bu modelde Quard HD ekran kullanılmıştır. LG G3 modelinde yeni bir tema kullanmıştır. Bu modelde hem yüksek çözünürlüklü ekran kullanılıyor ama bu yüksek çözünürlük pil tüketimini de etkiliyor. Kamerasında flaşlarda iyileştirme yapılıp aynı zamanda lazer odaklama da eklenmiştir. Fotoğraf çekimlerinde lazer odaklama daha net odaklanma için kullanılan bir teknolojidir. 13 MP arka kamerasında optik görüntü sabitleme bulunmaktadır. LG G3 de 4K video çekimi sunulmaktadır. G2 modeline göre arayüz ve ikonlar da değiştirilmiştir. Ekranın alt kısmında bulunan sanal tuşlar normalde ekran alanını daraltırken uygulama açıldığında bu sanal tuşlar kaybolarak ekran gerçek boyutu ortaya çıkıyor.

lg c3 fiyatı özellikleri incelemesi

Kendi uygulaması olan adım sayar özelliği oldukça düzgün çalışırken fazla batarya harcamaması bir avantaj olarak görülmektedir.  Ekranda bulunan hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar örneğin hava durumunu belirtip havanın durumuna göre kullanıcıya notlar belirtmektedir. Ekran klavyesi istenildiği kadar büyütülebilmesine rağmen Türkçe karakterlerin olmaması kullanıcıyı klavyeyi kullanırken zorlamaya devam ediyor.

Üründe toza veya suya karşı dayanıklılık bulunmuyor. Ekran LG G2 modelinde olduğu gibi çift tıklama ile açılırken buna ek olarak ekranda farklı yerlere dokunma kombinasyonları ile de açılma sağlanabiliyor. 3000 mAh bulunan bataryası bir günü rahatlıkla geçirmeniz için imkan sunuyor. Ekran ısındığı zaman telefon otomatik olarak ekran parlaklığını düşürerek telefonun daha fazla ısınmasını engelliyor. Oyun oynarken veya zorlayan birkaç uygulama açık olduğunda telefon eli yakacak kadar ısınabilmektedir. Oyun oynarken telefon sıcaklığı 45 dereceye kadar yükselebilmektedir. Maalesef telefonlardaki bu ısınma birçok telefonun ortak problemi olarak karşımıza çıkıyor.

LG G4 modelini incelemek için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir