Microsoft Desktop 900 Q Kablosuz Siyah Multimedya Klavye/Mouse İncelemesi Kullanıcı Yorumu

Yazar: | 1 Haziran 2017

Bilgisayar başında sürekli duran kullanıcılar için iyi bir mouse ve klavye olmazsa olmaz yardımcı malzemeler arasında bulunuyor. Biraz da titizseniz ne size göre bir mouse bulunur ne de klavye. Peki hangi klavye ve mouse daha kullanışlıdır. Tabi bu tamamen sizin dokunma hissiniz ve zevkiniz ile ilgili bir şey. Çok fazla araştırma yapıp, Vatan, Bimeks, Teknosa gibi teknoloji mağazalrı gezdikten sonra çok fazla ürün olmasına rağmen çoğu içinize sinmeyebiliyor.

Çok fazla araştırma yaptıktan sonra bir yazılımcı arkadaşımın kullandığı Micfrosoft markalı kablosuz klavye ve mouse gördüm. Biraz inceleyince oldukça hoşuma gitti. Microsoft’un bu kablosuz klavye mouse setini biraz araştırma yaptıktan sonra n11 internet sitesinden kargo dahil en uygun fiyata aldım diye düşünüyorum. Fiyatı ise yaklaşık 175-200 TL arasında olarak fiyat çıkarıyor.

n11 den aldığım Microsoft Desktop 900 Q Kablosuz Siyah Multimedya Klavye/Mouse seti sağlam bir şekilde geldi. Microsoft sağ olsun içine pillerini de koymuş, mouse için iki büyük pil, klavye için ise iki küçük pil konulmuş zaten normalde de bu şekilde çalışıyor.

Microsoft Desktop 900 Q Kablosuz Siyah Multimedya Klavye Mouse nasıl kullanıcı yorumları

Öncelikle resimlerde göründüğünden biraz farklı, farklı olan yeri ise enter tuşu. Enter tuşunu ters l şeklinde olan standart enter tuşu gibi olanı geldi. Bu aslında fark etmediğim ama daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm bir durum. Microsoft bu bahsettiğimiz üründen sonra çıkardığı klavye mouse setinde enter tuşunu daha büyük yapmış, oldukça faydalı bir düzenleme olmuş.  Klavyeden devam edelim. Tuşlar çok yüksek değil, laptop klavyesinden biraz daha dolgun ve oldukça güzel basma hissi veriyor.çok sade ve şık bir klavye tasarımı var, sadelik ve kullanışlılık sevenler için oldukça güzel bir ürün.

Klavye üzerinde rakamlar da bulunduğu için özellikle laptop kullananlar için bu klavye işleri daha da kullanışlı bir hale getirecektir. Mouse ise büyük mouse ile çalışanlara mouse elime tam oturmalı diyenlere hitap ediyor. Çok hafif değil ele avuca geliyor denilen tipten, belki dezavantaj olarak baş parmağın yanında olan ileri geri tuşlarının olmaması. Bu yazıyı yazarken kullandığım Microsoft Desktop 900 Q Kablosuz Siyah Multimedya Klavye/Mouse seti genel olarak başarılı görüyorum ve bir sorun çıkarmazsa uzun süre kullanmayı planlıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir