mi xiaomi mi 5000 mAh Taşınabilir Powerbank Fiyat Özellikleri İncelemesi

Yazar: | 30 Mayıs 2015

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte neredeyse hayatımızın her parçasında bizimle birlikte olan teknolojik aletler işlerimizi hayatımızı oldukça kolaylaştırmış durumda. Fakat her güzelliğin bir kusuru olduğu gibi kullandığımız akıllı telefon tablet notebook gibi cihazlarımızın da batarya ile çalıştığı bir gerçeği bulunmakta. Ve genelde bu cihazlar en zor durumda kaldığımız zaman batarya zayıf uyarısı veriyor.

mi xiaomi 5000 batarya şarj kablosu

Bu problemden kurtulmanın bir yolu ya sürekli şarj aleti ile prizlere yakın olunacak ya da yanınızda acil zamanlarda kullanacağınız bit taşınabilir şarj cihazı (powerbank) bulundurmalısınız. İkinci seçenek daha kolay geliyor aklımıza. Peki taşınabilir batarya alırken neye dikkat edilmelidir. Çin mallarının bile sahteleri yapılırken nelere dikkat edilmelidir.

mi xiaomi 5000 taşıanbilir şarj aleti batarya

Öncelikle alacağımız güç kaynağı bataryayı hangi cihazlarda ve ne kadar sıklıkla kullanacağız ona karar vermeliyiz. Tablet veya batarya mAh değeri yüksek olan akıllı telefonlarda tavsiye edilen taşınabilir bataryanın mAh değerinin yüksek olması gerekir. Piyasada gördüğünüz boyutu oldukça küçük bataryalar ile tabletinizi şarj etmeye çalışırsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.

Piyasada çok fazla reklamı yapılan hatta sahtelerinin bile çok fazla sattığı mi xiaomi power bank özelliklerine bakalım.

mi xiaomi mi 5000 mAh taşınabilir powerbank incelemesi

Fiyat

 55-65 TL

Boyut

 mi xiaomi 5000 batarya görsel resim

USB Girişi

1 adet USB girişi bulunuyormi xiaomi 5000 batarya usb girişi

Şarj Süresi

1.8 kez tam olarak iPhone 6 şarj edebilir
1 kez Redmi Note 4G tam olarak şarj edebilir
Dayanıklılık 50 kg basınç limiti
300 kez sürtme tesi
Güvenlik 9 katmanlı akım koruyucu
Sıcaklık direnci sıcaklık artışında cihaz şarj ayarını düzenler
Kısa devre engelleyici ana kart ve batarya kısa devre olduğunda otomatik olarak korunur.
Yüksek voltaj giriş önleyici Yüksek voltajın cihaza zarar vermesini engeller
yüksek voltaj çıkış önleyici Çıkış gerilimini izler ve cihazı korumak için voltaj  maksimum limiti aştığında kapanır.
Kendini şarj veya deşarjı engeller Japon teknolojisi ile cihazın bataryasına zarar veren kendi kendini şarjı veya deşarjı engelleyen bir mekanizması vardır.
Orijinal kontrol xiaomi mi powerbank orjinal doğrulaması sorgulamaKutu üzerindeki sorgulama kodu karşılaştırılmalıxiaomi mi powerbank orjinal doğrulaması nasıl yapılır
orijinal ve ilk defa sorgulandığını kontrol edilmeli
Kodu onaylamak için tıklayınız
Orjinal üründe USB ve mikroUSB girişlerinin iç kısmı beyaz.
Sahte olan ürün ise iç kısmı siyah olarak görülüyor.
Cihaz üzerindeki 5000 mAh yazısı aşırı belirgin olmamalı biraz silik olmalı
Cihaz açıldığında cihazdaki led ışıkları sırayla sönmeli
Cihaz kendini şarj ederken üzerindeki güç düğmesine basıldığı zaman led ışıkları söner
Xiaomi 5000 mAh Power Bank kendini şarj etmemelidir.
KULLANICI YORUMLARIürün i phone6 yı iki defa şarj ediyor. parasına nazaran iyi bir ürünrün güzel ama resimdekinden daha büyükmüş.İ Phone 5S için kutu içerisinde gelen kablo uymuyor.Kendi şarjınızda dolaşmak zorundasınız.Madem şarj kablosu taşıyacağım power bank i kullanmasam da olur.Ama neyse çantamda gezerken şarj edebiliyorum en azından .PC den de şarj olmuyor.Neyse kötü değil yinedekibar ve kaliteli bişeye benziyo bakıcazÜrün lg nexus 4 marka telefonu 2 defa şarj etti.Evet, ürün gayet iyi. Orijinalliğini de web sitesinden teyit edebildim.2. Kez sipariş veriyorum. Gerçekten kaliteli ürün.

Şık ve hafif bir cihaz, piyasadaki çoğu telefonun 2000-3000 mah arasında pile sahip olduğunu düşünürsek oldukça yeterli bir ürün bence daha yüksek kapasiteli ve ağır bir ürünle vakit kaybetmektense bu 5000lik versiyonu ideal.

Daha büyük boyutlu olan çeşitlerine göre kullanışlı taşınabilirliği daha kolay.

Eğer kamp vb. uzun süreli kullanmayacaksanız günlük kullanım için ideal. Orijinal ürün. 2 Amperlik şarj aleti ve kablosuyla kullanmaya dikkat edin.

One thought on “mi xiaomi mi 5000 mAh Taşınabilir Powerbank Fiyat Özellikleri İncelemesi

  1. Nilsu

    Merhaba ben bahsi geçen 5000 mahlık mı powerbank sahibiyim, fakat geçen gün talihsiz bir şekilde kendileri elimden kaymış yere düşmüş bulundu. Ondan sonrası şart ettim gayet güzel de doldu. Telefonumu şarj etmeye çalıştığımda ise 4 ışığı başta herşey normalmiş gibi yanıp, sonra da yanlış bişeyler varmış gibi hepsi birden sönmek suretiyle şarj falan etmiyor. Bu durumu sorabileceğim noluyo diye baktırabileceğim de bir yer bulamadım.. bu incelemenin de neredeyse 2 sene önce yapılmış olmasından dolayı ümitsizce şu yorumu şuraya bırakıp gideceğim..

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir