LG G5 Telefon Ne Zaman Çıkıyor

Yazar: | 28 Mayıs 2015

 

Tamamen yenilenen metal gövdesi, gelişmiş donanımı ve akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getirecek “Magic Slot” ile LG G5, yılın öne çıkan akıllı telefonlarından biri olacağını şimdiden göstermiş durumda.  Cihazda ilk bakışta yenilenmiş tasarım hatları öne çıkıyor. G4’te daha köşeli hatlara yer veren LG, G5’ye yuvarlatılmış köşeler tercih ediyor. Ayrıca çerçevelerin önceki modele göre daha da inceltilmiş olması dikkat çekiyor.

lg c5 akıllı telefon lc c5 fiyatı lg c5 nerede satılıyor lc c5 alınır mı elci c5 kullanıcı yaorumları

Arka tarafa baktığımızda ise çift kameranın yer aldığını görebiliyoruz. Kameranın hemen altında ise hem cihaza giriş yapmayı kolaylaştıran hem de güvenliği artıran parmak izi okuyucusu bulunuyor. Alt kısımda LG G5’in belki de en etkileyici özelliği bulunuyor.
Bu kısım aşağı doğru çekilerek çıkartıldığında pil değişimi yapılabiliyor. Ayrıca buraya farklı modüllerin takılması da mümkün oluyor. Örneğin kamera modülü takıldığında telefonu tutmak ve fotoğraf çekmek daha kolay bir hale gelirken Bang & Olufsen’in ses modülü kullanıldığında yüksek ses kalitesine ulaşılıyor. LG G5’in pembe, altın, gümüş ve gri renk seçenekleri bulunuyor.

Snapdragon 820 işlemciden güç alan telefonda 4 GB RAM’e yer veriliyor. Önceki versiyona göre artan RAM miktarı özellikle de cihazın uygulamalar arasında hızlı geçiş yapabilmesinin önünü açıyor.

Telefonda 2560×1440 piksel çözünürlüğünde 5,3 inçlik ekran yer alıyor. “Always on screen” özelliğine sahip ekran, devamlı olarak açık kalıyor ve kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgilerin her zaman görüntülenebilmesini sağlıyor. Ekran sürekli açık duruyorken düşük güç tüketen LG G5, böylece kullanım süresini de önemli bir miktarda artırıyor. 32 GB dahili depolama alanına sahip telefonun kapasitesi microSD kart aracılığıyla yükseltilebiliyor. Yeni yeni yayılmaya başlayan USB-C’nin de telefonda yer aldığını belirtmekte fayda var.

LG G5’in arka yüzünde biri 16 megapiksel, diğeri ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olmak üzere iki kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 8 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası bizleri karşılıyor. Çift kamera hem düşük ışıkta daha başarılı çekimler yapılabilmesine olanak sağlıyor hem de çekim sonrası daha detaylı düzenlemeler yapılabilmesini mümkün hale getiriyor. Ayrıca 135 derece geniş açılı çekim yapabilen kamera, İki kat zoom yapabilme özelliğine de sahip. Çift LED flaş ile birlikte gelen arka kameranın lazer otofokus sayesinde çok hızlı bir şekilde odaklama yapabildiğini de belirtelim.

lg g5 teknosa satışı  ve ön kayıt için tıklayınız.

lg g5 hepsiburada satışı ve ön kayıt için tıklayınız.

lg g5 resmi sitesinden satış için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir