Laptoplarda Bulunan Sim Kart Yeri Neden İnterneti Yavaş Çalıştırıyor?

Yazar: | 7 Nisan 2019

Eğer çok fazla hareketli çalışıyor ve internete ihtiyacınız varsa yapılması gereken bir taşınabilir internet almak. Tabi bu taşınabilir internet için ne alınmalı? Muhtemelen en pratik olan veya tek yol taşınabilir bir internet almak. Bunun için taşınabilir bir wi fi alınabilir veya doğrudan data kartı bilgisayara takılabilir.

taşınabilir-internet-için-ne-alınmalı

Laptoplarda Bulunan Sim Kart Yeri Neden İnterneti Yavaş Çalıştırıyor?

Bilgisayara takılan data kartının hızı için dikkat edilmesi gereken bir husus ise sadece data kartının internet hızı değil bilgisayardaki data kart okuyucusunun 4.5G uyumlu olması gerekir.

Bilgisayardaki internet hızının tam olarak nasıl doğru çalıştığını anlamak için, internet hızı ölçen web uygulamalar kullanılabilir. Bunun yanında Bilgisayara takılan internet data kartı 4.5 G uyumlu olduğunu bildiğiniz başka bir cihaza telefon, tablet olabilir takılıp kontrol edilmeli. Bu kontrollerde internet çalışma hızında farklılık varsa, bilgisayarınızın data kart okuyucusu 3G uyumlu olduğu için olabilir.

Bunun en iyi çözümü data kartı için bir mobil taşınabilir wi-fi modem almalısınız. Taşınabilir wi-fi modem doğrudan usb girişine takılabilir veya kablosuz bir wi-fi modemolabilir. İki türlü kullandığınız wi-fi modem de internet hızınızdaki sorunu çözecektir.

Sizin de farklı düşünceleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir