Kombi arıza simgeleri anlamları

Yazar: | 11 Ağustos 2016

Baymak kombi Türkiye‘de yaygın kullanılan kombi markalarından biridir. Kaliteli ve güvenilir olan Baymak Kombi her ne kadar sorunsuz gibi gözükse de bazen fabrika hatası bazen de kullanıcı hatası veya bakımı zamanında yapılmadığı için arızlar verebilir.  Bu kombi arızaların sebebi cihaza veya kullanıcıya bağlı olmadan da olabilmektedir. Örneğin su veya gazın kesilmiş olması bunların bazı sebepleri arasındadır. Genel olarak kombi ekranında çıkan arıza uyarı simgelerini inceleyelim;

kombi-ariza-isaretleri-logo

Detaylı kombi arıza işaretleri için tıklayın

demirdöküm baymak ariston kombi arıza simgeleri
1. Kombi açma kapama düğmesi olarak kullanılmaktadır. Kombi çalışma modu, yaz kış konumu da bu düğmeye basarak seçilir.

2. Yaz konumunda kullanılan simgedir. Kombi yaz konumunda sadece sıcak su kullanır. Ev ısıtması yanı petekler çalışmaz (kombi üzerinde musluk işareti çıkıyor ne anlama gelir)

3. Sadece ısıtma amacı ile kullanılan sistemdir. Bu durumda kombi sadece ortamı ısıtır. Su ısıtması çalışmaz (kombi üzerinde petek simgesi )

4. Hem sıcak su hem de ortam ısıtmasının yapıldığı anlamına gelmektedir. (kombi ekranında hem musluk hem de petek işareti çıkıyor)

5. Kombi resetlemek için kullanılan düğmedir. (kombi üzerinde yazan R harfi anlamı)

6. Kullanım suyu modu için görünen semboldür. Değer artışı ve azalışı + ve – tuşlarıyla düzenlenir (kombi üzrinde çıkan musluk veya vana işareti)

7. Kombideki su basıncı düşük olduğu zaman görünen semboldür. Doldurma musluğunu açarak su basıncını 1.5 bar olacak şekilde ayarlayıp musluğu tekrar kapatınız. (kap içerinde su dalga işareti ve aşağı ok işaretinin anlamı)

8. Brülörün devrede olduğunu alev oluştuğunu gösteren semboldür. (kombi üzerinde ateş simgesi, kombi alev işareti)

9. Alev oluşmadığı için ateşleme hatası için görünen semboldür. (kombi üzerinde ateş simgesi üzerinde çarpı var, kombi alev işareti üstü çizik)

10. Genel hata. Servise başvurunuz (doğalgaz kombisinde görülen üçgen işareti içinde görülen ünlem simgesinin anlamı)

 Airfel marka kombi arıza işaretlerini detaylı görmek için tıklayın

airfel kombi arıza uyarı bildirim işaretleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir