Garmin Vivosmart Akıllı Bileklik

Yazar: | 7 Temmuz 2015

GPS teknolojisinin önde gelen markalarından olan Garmin akıllı saat ve akıllı bileklikleri ile oldukça iddialı gözüküyor. Akıllı saatlerde fenix modelleri ile ciddi başarıyı yakalamış durumda olan garmin akıllı bilekliklerde de aynı kaliteyi hissettiriyor.

Garmin markasının akıllı bilekliklerinden olan vivosmart modeli incelediğimizde ilk etapta sadece aksesuar bileklik olarak gözükmesine rağmen oldukça maharetli. Garmin vivosamrt akıllı bileklik dış görünüşü ile oldukça hoş bir tasarıma sahip. Fakat bu kibar ve şık tasarımının yanında simetriye dikkat eden kullanıcılar için biraz can sıkabilir. Bileklik small ve large olarak iki farklı boyutta pembe-siyah, mavi-siyah, siyah-siyah 3 farklı çift renk seçeneği ile sunuluyor. Bilekliğin large boyutu diğer small boyutu gibi ayarlanabiliyor. Fakat bileğiniz large için küçük ama small içinde büyükse mecburen small modelini tercih etmek durumunda kalıyorsunuz. Bu durumunda bilekliğin kordon kısmı uzun olduğu için kordon uzunluğu içe doğru giriyor ve hafif hareketlerde uzun kısmı sağa sola çıkıyor. Bununla birlikte metal garmin yazısı tam bileğin ortasında olması beklenirken bileğin boyutuna göre sağa ve sola daha yakın olabiliyor.

garmin vivosmart akıllı bileklik

Bilekliğin kurulumu ve açılması oldukça basit akıllı telefonunuza garmin connect uygulamasını indirip bilekliği senkronize etmeniz yeterli. İlk alındığında bilekliğin bataryası boş olabileceği için bilekliği önce şarj etmekte fayda var. Bileklik senkronize edildikten sonra garmin connect mobil uygulaması rahat kullanımı ile kullanıcıyı yönlendiriyor. Connect uygulaması ile bilekliğin saatini, alarmını adım ve kalori hedeflerini belirleyebilirsiniz. Uygulamada bir kereye mahsus bilekliği hangi kolunuza taktığınızı seçmeniz gerekir.

Garmin akıllı bileklik tek satırlık bir ekran bulunduruyor. Uzaktan bakınca ekran belli olmayan tek satırlık ekran yazısı beyaz olarak gözüküyor ve oldukça kaliteli duruyor.

Bilekliğin ekranına çift tıklayarak ekran açılıyor. Saati görmek için sürekli ekrana çift tıklamaya gerek yok. Bileğinizi normal konumdayken saati bakar gibi hareket ettirdiğiniz zaman ekran otomatik olarak açılıyor. Tabii benzer hareketlerde ekran yanlışlıkla açılabiliyor. Gün ışığında çok güneş varken  ekran çok zor gözüküyor. Yazıyı görmek için elinizle karanlık bir alan oluşturmanız gerekli. Ekran parlaklığını ayarlamak mümkün olsa da bu sorunu çözmüyor.

Bileklikte titreşim özelliği bulunuyor. Gelen aramaları, mesajları telefonla aynı anda görebiliyorsunuz. Gelen aramaları arama anında gelen arama olarak gösteriyor. Tabii unutmadan şunu da belirtelim bilekliğin türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Bütün bildirimler ingilizce olarak yazıyor.

İstenilen sosyal medya uygulaması bilekliğe senkronize edilebilir. Böylelikle bütün bildirimleri bileklik ile almak zorunda kalmazsınız. Bileklikte bulunan telefonumu bul özelliği ile bileklikten telefona sinyal gönderdiğiniz zaman telefon uyarı sesi çıkarak yerini belirtir. Bileklikte bulunan alarm özelliği ise sizi titreşim ile sessizce uyandırmaya yarar. Bu özellik küçük bebeği olan ya da eşin uykusu hafif olan kullanıcılar için oldukça ideal bir durumdur.

Yaklaşık bir haftaya yakın pil ömrü bulunan garmin akıllı bileklik saydığımız bu özellikleri telefonunuzun bluetooth özelliği açıkken yapar. Bu yüzden telefon bataryanız normalden daha kısa sürede bitecektir.

Samsung Gear S2 akıllı saat ilginizi çekebilir

Not: Garmin bileklik tek başına nabız ölçme özelliği yoktur. Nabız ölçme özelliği için nabız bantlı satılan ürün alınmalıdır.

Garmin bilekliğe alternatif olarak Samsung gear s2 modelini incelemenizi tavsiye ederim.

2 thoughts on “Garmin Vivosmart Akıllı Bileklik

 1. kamil

  merhaba haber için teşekkür ederim.
  acaba bu bileklik ile vivosmart HR akıllı saat bileklik arasında özellik veya fiyat farkı var mı
  teşekkür ederim

  Reply
  1. Can OKTAY

   hem vivosmartı hem de vivosmart HR ı kullanan biri olarak kısaca farkları açıklamaya çalışayım;

   HR da artı olarak
   bilekten nabız ölçebilmesi
   daha geniş bir ekrana sahip olması
   ekranın sabit açık olması gibi ufak farklar bulunmakta tabi bunlara bağlı olarak yazılımsal artıları da var (aktivite sırasında nabız farklarını ölçmek ve grafik olarak göstermek gibi)

   fiyat olarak da HR ortalama 200 tl daha pahalı

   vivosmartın kronik bir sorunu var. biraz kullandıktan sonra ekranda satır silinmesi başlıyor ancak garmin burda firma kalitesini ve müşteri memnuniyetini düşünerek garanti kapsamında vivosmartı geri alıp yerine vivosmart HR ı fark istemeden değiştiriyor.

   Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir