En Uygun Fiyatlı Otomatik Vites Arabalar Hangileridir?

Yazar: | 1 Haziran 2018

“Ben manuel vites araba kullanamıyorum” diyenlerin sayısının ”otomatik vitesli araba tercihim değil” diyenlerden daha çok olduğu bir dönem içerisindeyiz. Eski dönemlere bakıldığın ve otomatik vites sistemine sahip arabaların üretilmeye başladığı dönemlerde, otomatik vitese alışamayan bir çok sürücünün olduğunu hatırlıyoruz fakat artık işler hiçte öyle değil ve insanlar, özellikle şehir içi trafiğinde artık otomatik vitesli arabaları tercih ediyor. Peki, en uygun fiyatlı otomatik vitesli arabalar hangileri? İşte, bir kaç markaya dair detaylı bilgiler;

Nissan
Japonların en ünlü araba markalarından biri olan Nissan, gün geçtikçe kalitesini arttırmaya devam ediyor. Özellikle, üretim konusundaki gelişimlerinin çok fazla ön planda olduğu son dönemlerde Nissan, Micra modeliyle geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Aynı seviye arabalar göre yakıt tüketiminde daha alt seviyelerde olması da, Nissan Micra modeline olan talebi gün yüzüne çıkarıyor.

Tasarım açısından da kalitesini otomobil sektöründe ispat eden Nissan, özellikle otomatik vitesli araba tercih eden bayanların, ilk gözde modellerinin başında geliyor.

 

otomatik vites otomobiller

 

Toyota
Türkiye’de kendini fazlasıyla ispat eden markaların başında ise Toyota geliyor. Toyota markasının en uygun fiyatlı otomatik vites modeline baktığımızda karşımıza çıkan ilk araç, Corolla modelidir. Özellikle aileler tarafından tercih edilen Corolla modeli, hem fiyat hem de konfor açısından son derece tatmin edici.

Toyota markasının en uygun fiyatlı otomatik vitesli araçlarından biri ise, Auris modelidir. Corolla modeline göre biraz daha ufak bir araç olarak karşımıza çıkan Auris, daha çok bayan şoförler tarafından tercih edilmektedir.

Renault
Son yılların en iyi çıkış yapan markalarından biri olan Renault, Megane ve Clio modelleriyle ön planda kalmaya devam ediyor. Bu iki model de, hem fiyat açısından hem de otomatik vites sistemi bakımından en çok tercih edilen modeller arasında başı geçiyor. Clio modelleri, Megane araçlara göre daha uygun fiyatlı fakat görünüm olarak daha spor ve daha küçük bir araç olarak göze çarpıyor. Megane modeli ise, biraz daha büyük segment otomobil sınıfına giriyor ve erkekler tarafından daha çok tercih ediliyor.

Yakıt konusunda da, diğer Renault modellerine göre daha tasarruflu olan bu iki modeli de, en uygun fiyatlı otomatik vites arabaların arasına alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir