Contigo Metra Termos Bardak Mug 470ml Kullanıcı Yorumları

Yazar: | 14 Ağustos 2017

Paraya kıyıp Contigo Metra Termos Bardak Mug 470ml termos aldım. Çok dalga geçtiler ama olsun bence ihtiyacı olanlar için ideal bir ürün.

Fiyatı yaklaşık 130-150 TL arası olan Contigo bardak termosu internetten sipariş verip aldım. Kısa sürede geldi, sağ olsunlar deli bağlar gibi paketlemişler.

contigo-autoseal-metra

Termos iki parçadan oluşuyor; kapak kısmı ve gövdesi. Termosun görüntüsü oldukça şık tasarıma sahip. Termosu tutma yeri plastik malzemeden yapılmış, böylece termosu tuttuğunuzda elinize rahatsız edici bir sıcaklık gelmiyor.

Sıcaklığı muhafaza etmesinin dışında en önemli özelliği ise termos içindeki sıvıyı sızdırmaması. Oldukça iyi bir sızdırmazlık mekanizması var. Ne kadar uğraşsanız da bir damla bile sıvı dışarı çıkmıyor.

Termosu kullanacağınız zaman, içmek için contigo bardağı ağzınıza getirdiğiniz zaman, arka tarafında bulunan autoseal yazan düğmesine bastığınız zaman içecek termosun içinden çıkmaya başlıyor. Basılı tuttuğunuz sürede sıvı akışı devam ediyor.

Ayrı bir sızdırmazlık mekanizması daha bulunuyor, bu mekanizma ile kapak kısmı üst tarafı dönüyor ve sıvı akan yer kapalı konuma geliyor, ve autoseal düğmesi kilitli konuma geçiyor. Bastırsanız bile bu düğme çalışmıyor.

Sıcak içecekleri ne kadar tutuyor diye deneme yaptım. Yaklaşık 2,5 su bardağı ile sıvı alıyor, aldığı kadar çayı koyup kapatıp yaklaşık 5 saat bekledim, bu sürede kapağı hiç açmadım ve 5 saatin sonunda kendime bir bardak çay doldurdum. Çay içilebilirliğinin son aşamasına gelmişti. Tahminim 3-4 saat beklemeye kadar çok sıcaklık değişimi olmuyor.

Sıcak bir içecek koyup Contigo termosu dıştan tuttuğunuz zaman sadece üstte kapağın olduğu yerde sıcaklık olduğu far ediyorsunuz, buranın haricinde herhangi bir alanda termosun içinde sıcak bir içecek olduğu anlaşılmıyor.

Soğuk içecekler ne kadar kalıyor daha denemedim. Denediğim zaman buraya yazacağım. Alanlara şimdiden hayırlı olsun diyeyim.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir