Bosch Şarjlı Matkap Kullanıcı Yorumları İncelemesi

Yazar: | 29 Temmuz 2016

İşimize arada sırada lazım olan şarjlı matkap ya da tornavida sadece bize değil şarjlı olamayan versiyonu milattan önce bile insanlara lazım olmuş olacak ki matkap  ucuna benzer oklar yaparak delici bir hale getirerek ağaç ve deri oyma işleri yapmışlar. Tabi bu günleri görseler çok ağlarlardı herhalde : ) Şükür ki artık normal tornavidanın el ile kullanıldığı bir düşünce bile bizi yoruyor. Şarjlı matkap olsaydı şu tornavida ucu takar işimizi hallederdik diye herkesin aklından geçiyor olmalı. Genellikle herkese ara sıra lazım olan ama kimsenin para verip almak istemediği bir alet olan şarjlı matkap almak için iyi nedenler olmalı. Ya da paylaşmayı çok seviyor olmalısınız.

Bu kadar geyikten sonra nasıl ve hangi marka bir matkap almak gerekir, hangi matkap daha kullanışlıdır, ya da hangisi daha güçlüdür bu sorular göreceli tabi. Önce ihtiyacı belirlemekte fayda var. Ne için şarjlı matkap almalıyım nerede kullanacağım diye iyi düşünmek lazım. Eğer duvar delmek için veya daha çok beton ve sert zeminler için kullanılacaksa güçlü ve darbeli bir matkap alınmalıdır. ne kadar süre aralıklarla kullanılmalıdır. Eğer çok az kullanayım ve uzun yıllar çalışsın diye düşünülüyorsa batarya ömrü kaliteli bir akülü matkap alınmalıdır. Ama çok sık ve uzun süreli kullanılacaksa yedek bataryası olan bir şarzlı matkap alınmalı ki birinin bataryası bitince diğerine zaman kaybetmeden beklemeden geçilebilsin. Şarjlı matkap alırken iyi markalar hangileri diye araştırma yapınca karşınıza belli başlı birkaç marka çıkıyor. Bunlar Bosch, Dewalt, Makita, Black&Decker gibi markalar çıkıyor. Tabi bu markalar biraz pahalı olabilir. Çünkü bunlar profesyonel uzun süreli kullanıcılar için örneğin mobilya kuran işçilerin kullanabileceği tipten. Bir de Bim, a101 gibi mağazalara gelen Atlas marka şarjlı matkaplar bulunuyor. Bunları kullananlar da çok şikayetçi değil sadece daha kalitesiz pil ömrü daha kısa ve malzeme daha kalitesiz. Bunun yanında yaklaşık işinizi görebilir.

Ben fiyat kullanışlılık değerlendirmesi yapıp kendime hepsiburada da satılan bosch marka psr 1200 modelinde bir akülü matkap aldım. Kutunun içinde bir şarjlı matkap ve sadece bir tane üzerinde olan aküsü ve bir de şarj cihazı geldi. Sadece üzerinde bir tarafı düz bir tarafı yıldız olan bir uç geldi. Yedek uç veya delme uçları yoktu. Geldiği zaman hemen denemek istedim fakat bataryası çok az kalmıştı. Birkaç kez çalıştırınca batarya bitti. Şarjlı matkabın bataryasını şarj edip denedim ve beklediğimin üzerinde memnun kaldım. Mobilyayı çok rahat deliyor bunun yanında duvar sıvasını ve altındaki tuğlaları da rahatlıkla delebiliyor ama malesef beton delerken çok zorlanıyor. Ben de yanmasın diye çok zorlamak istemedim. Eğer mobilya montaj veya demontaj, herhangi bir yere vida takmak veya sökmek için kullanılacaksa oldukça faydalı ve pratik. Özellikle mobilya kurulumunda sizi çok rahatlatıyor. Şimdilik çok memnun kaldım. Alacaklara tavsiye edebilirim. Fiyat araştırması iyi yapılmasında fayda var. Çünkü hepsiburada, n11 gibi  online satış sitelerinde ucuz olsa da diğer online güvenilir siteler, takip etmekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir